خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶, 17th of June 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ ساعت ۱۷:۲۵:۳۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جلسه رسیدگی به اتهامات احمد توکلی مدیر سایت الف برگزار شد

جلسه رسیدگی به اتهامات احمد توکلی مدیر سایت الف برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه رسیدگی به اتهامات احمد توکلی مدیر سایت الف، صبح امروز در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد. بر اساس این گزارش، یاشار سلطانی از جمله کسانی بود که در جلسه دادگاه حضور داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، احمد توکلی پس از خروج از دادگاه اظهار کرد: “شاکی اصلی این پرونده معاون دادستان کل و مسئول کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و مدعی‌العموم است”.

وی افزود: “اتهام مطرح شده در پرونده این بود که در سایت الف کامنت‌های مردم درج شده که به زعم آن‌ها مجرمانه بوده است. بخشی به نظر آن‌ها نقض دستور شورای عالی امنیت ملی در مورد سران فتنه بود و بخشی هم پخش شایعات و مطالب خلاف واقع که من در خصوص هر دو مورد، جواب دادم”.

توکلی در ادامه گفت:‌ “درباره دسته اول ادعا، کاری که کردیم مقالاتی را در دفاع از نظام چاپ کردیم و به مردم اجازه دادیم که زیر این مطلب اظهار نظر کنند و نظرات مخالف و موافق را نوشتیم. این کار را وظیفه اسلامی، قانونی، دینی و انقلابی‌ خودمان می‌دانیم و به مردم حق اعتراض می‌دهیم؛ بنابراین نه تنها نقضی نشده بلکه با پاسخ دادن به بعضی از اعتراضات باعث تقویت تصمیم شورای امنیت ملی شدیم”.

وی افزود: “درباره ادعای مطرح شده دیگر گفتند که شما مطالب خلاف واقع منتشر کردید، ما آنچه که گفتند را آوردیم. دیدیم همه اینها حق است. مثلاً ما یک کامنت منتشر کردیم که زورگیری رسمی وجود دارد؛ در بحث ثبت سند ماشین که بین ناجا و دفاتر اسناد اختلاف است ما را مجبور می‌کنند که به دفاتر مراجعه کنیم و پول بدهیم، من گفتم راست می‌گویند”.

مدیر سایت الف درباره اتهام اصلی گفت: “اتهام اصلی این است که چرا من اجازه می‌دهم در سایتی که مدیرش هستم مردم اظهار نظر کنند و من این اتهام را وارد نمی‌دانم و می‌گویم که وظیفه ماست که این کار را انجام دهیم”.

بر اساس این گزارش، یاشار سلطانی از جمله کسانی بود که در جلسه دادگاه حضور داشت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید