خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  احمد توکلی: ۱۷۰ قاضی به دلیل فساد عزل شده‌اند

احمد توکلی: ۱۷۰ قاضی به دلیل فساد عزل شده‌اند

خبرگزاری هرانا – احمد توکلی نماینده تهران در مجلس با تاکید براینکه “دستگاههای مدعی مبارزه با فساد خود به فساد مبتلا شده اند” گفت در دوره ریاست صادق لاریجانی بر قوه قضائیه ۱۷۰ قاضی به دلیل فساد اقتصادی عزل شده‌اند.

به گزارش هرانا به نقل از الف،  احمدتوکلی، نماینده مجلس با حضور در برنامه پایش با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها مسئول مبارزه با فساد هستند گفت: در حال حاضر به مرحله ای رسیده ایم که دستگاه های مسئول مبارزه با فساد خودشان به درجاتی از فساد آلوده شده‌اند .

این نماینده مجلس با اشاره به قوی شدن فاسدان و دستگاه های مبارزه با فساد اضافه کرد: به مرحله ای که دستگاه های مسئول مبارزه با فساد خودشان به درجاتی از فساد آلوده می‌شوند، فساد سیستماتیک می‌گویند. وقتی در قوه قضائیه زمان آملی لاریجانی ۱۷۰ قاضی عزل می‌شود یعنی در این سیستم نیز گرفتاری فساد و البته عزم نسبی برای مبارزه با فساد وجود دارد. البته نیروی انتظامی و قوه قضائیه افسران و یا قضات خوب هم هست ولی عزل این تعداد قاضی نشان دهنده گرفتاری این دستگاه با فساد است.

وی خبر داد: در این دولت با مکاتبات منطقی و معقول از یک رانت هزار میلیارد تومانی جلوگیری کردیم. تلاش داشتند که محصولات پتروشیمی را از بورس کالا دربیاورند که با انجام یک کار کارشناسی و مکاتبه با معاون رئیس جمهور جلوی این رانت را گرفتیم.

این نماینده مجلس ادامه داد: وقتی مانع از انجام این کار شدیم یکی از وزرا اعلام کرد کسی که این کار را انجام می‌دهد، سوسیالیست است. بعد با بررسی مشخص می‌شود که این وزیر به همراه دختران و دامادهایش نزدیک به ۱۴ کارخانه دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید