خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶, 19th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ ساعت ۰:۰۷:۵۷

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  صدیقه وسمقی به قید وثیقه آزاد شد

صدیقه وسمقی به قید وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – صدیقه وسمقی، شاعر و نویسنده که مورخ ۳۰ مهرماه پس از حضور در دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود امروز با قید وثیقه از این محل آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صدیقه وسمقی که پس از بازداشت به کشور مورخ ۳۰ مهرماه به محل دادگاه انقلاب احضار و بازداشت شده بود امروز با تودیع قرار وثیقه از محل بند نسوان زندان اوین آزاد شد.

پیش تر گزارش شده بود که خانم وسمقی مورخ ۳۰ مهرماه برای تجدید نظر در حکم پنج سال زندان پیشین خود در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه حاضر شد اما با دستور وی به زندان اوین منتقل شد.، این دادگاه در کمتر از یک ربع برگزار شده بود.

آقای مقیسه با انتقاد از مواضع خانم وسمقی در ابتدا وثیقه ۵ میلیارد تومانی در نظر گرفته بود که با اعتراض محمود علیزاده طباطبایی وکیل این نویسنده، وثیقه به یک میلیارد کاهش یافت. اما قاضی در آخر حکم به زندان خانم وسمقی داد.

خانم وسمقی در سال ۱۳۹۰ از ایران خارج و در آلمان و سپس سوئد ساکن شد. او هفته گذشته به ایران بازگشته بود که در بدو ورود بازداشت شد اما ساعتی پس از آن آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید