خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  دو زندانی در تهران به اعدام محکوم شدند

دو زندانی در تهران به اعدام محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – مردی که به قتل زنی متهم شده بود پس ازمحاکمه، توسط دادگاه کیفری یک استان تهران به اعدام محکوم شد. همچنین در پرونده ای دیگر با تائید دیوان‌ عالی کشور، مردی که عمه خود را به خاطر ارثیه کشته بود در آستانه اعدام با طناب دار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، این پرونده هولناک چند ماه قبل، به‌دنبال اعلام خبر ناپدید شدن زن جوانی درحوالی محله نظام آباد تهران تشکیل شد.

خانواده قربانی با حضور در شعبه یازده آگاهی تهران بزرگ گفتند: “پریناز، شب قبل از خانه خارج شده و بعد از آن دیگر هیچ‌کس او را ندیده است. تا اینکه صبح امروز یک نفر با تلفن همراه مادرش تماس گرفت که بعد از آن هم گوشی تلفنش خاموش شد. با گذشت ۲ روز از ناپدید شدن او، سرانجام جسدش در ساختمانی نیمه کاره در حوالی خیابان مدنی و داخل یک بشکه آهنی پیدا شد”.

درادامه تحقیقات کارآگاهان ردپای یک مرد افغانستانی درجنایت کشف شد.

سرانجام جوان افغان دستگیر شد و ضمن اعتراف به قتل گفت: “من آن روز به این زن زنگ زدم واو را به محل زندگی‌ام دعوت کردم. اوهم به ساختمان نیمه کاره آمد.اما به خاطر برخی مسائل با هم درگیرشدیم و من هم اورا خفه کردم و جسدش را در بشکه انداختم”.

سرانجام محاکمه این جوان افغانستانی در دادگاه کیفری برگزار شد و قضات دادگاه او را با توجه به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم کردند.

قصاص برادرزاده به خاطر قتل عمه

به گزارش جام جم، با تائید دیوان‌ عالی کشور، مردی که عمه خود را به خاطر ارثیه کشته بود در آستانه اعدام با طناب دار قرار گرفت.

۵ آبان ۹۳، درگیری منجر به جراحت شدید اکرم ۶۷ ساله به کلانتری نامجو اطلاع داده شد.

با حضور ماموران، اکرم که از ناحیه سر بشدت مجروح شده بود به بیمارستان منتقل شد، اما به کما رفت و ۴۱ روز بعد جان باخت.

خواهر اکرم، برادرزاده‌اش را عامل قتل معرفی کرد و گفت: «بعد از فوت پدرم همراه اکرم در طبقه دوم خانه پدری‌مان زندگی می‌کردیم و برادرم و پسرش رامین هم در طبقه پایین بودند. ما قصد تخریب خانه و ساختن یک آپارتمان به جای آن را داشتیم اما برادرم مخالف این کار بود و چند بار سر خانه ارثیه‌ای درگیری پیش آمد. روز حادثه، برادرزاده‌ام رامین با اکرم سر همین مسائل درگیر شدند و او با مشت به سر اکرم کوبید و از خانه بیرون رفت. من خواهرم را به بیمارستان رساندم اما فایده‌ای نداشت.»

با ثبت این اظهارات، رامین بازداشت شد و در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

او در مقابل درخواست قصاص دختر و خواهر مقتول گفت: «من و پدرم بر سر خانه ارثیه با عمه‌هایم مشکل داشتیم و روز حادثه با هم درگیر شدیم اما من هیچ ضربه‌ای به سر عمه‌ام نزدم. عمه بزرگم که مرا قاتل معرفی کرده است، خودش با اکرم مشکل داشت. شاید او قاتل باشد و بخواهد با این ادعایش مرا وارد ماجرا کند.»

با وجود انکار قتل از سوی رامین، قضات دادگاه با توجه به مدارک موجود او را به قصاص محکوم کردند.

این حکم چندی پیش در شعبه ۳۲ دیوان‌عالی کشور تائید شد تا متهم در آستانه اعدام با طناب دار قرار گیرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید