خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ممانعت از تودیع قرار و انتقال مهدی دوستدار به بازداشتگاه

ممانعت از تودیع قرار و انتقال مهدی دوستدار به بازداشتگاه

خبرگزاری هرانا – مهدی دوستدار از فعالان ترک (آذری) ساکن اردبیل که مورخ ۴ آبان ماه به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق دیوارنویسی و پخش اعلامیه توسط اطلاعات نیروی انتظامی بازداشت شده بود پس از گذشت چند روز از بازداشت امروز به بازداشتگاه موقت زندان اردبیل منقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی دوستدار، که در مورخه چهارم آبان ماه سال جاری توسط عوامل اطلاعات نیروی انتظامی استان اردبیل بازداشت شده بود امروز طی تماس تلفنی از بازداشتگاه موقت زیر نظر اداره کل زندانهای استان اردبیل که متهمین بلاتکلیف در آنجا نگهداری میشوند با خانواده، از حضورش در آن محل خبر داد‌ه است‌.

در جلسه تفهیم اتهام در دادیاری شعبه ۱۰ دادسرای عمومی و انقلاب دادگاه اردبیل این فعال ترک (آذری) ساکن شهرستان اردبیل از بابت اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق دیوار نویسی و پخش اعلامیه تفهیم اتهام شده است.

یک منبع مطلع در این رابطه به گزاشگر هرانا توضیح داد “با توجه به صدور ۲۰ میلیون تومان قرار وثیقه از سوی شعبه مربوطه برای نامبرده، به رغم مراجعه خانواده به وقت اداری امروز برای تودیع قرار، مسئولین قضایی از قبول وثیقه امتناع و آزادی وی را مشروط بر افشای اسامی (به گفته آنان) “همدستان” خود اعلام نموده اند.”

به گفته این منبع، همان مسئول قضایی به خانواده وی گفته است پرونده ایشان برای تحقیق بیشتر به اداره اطلاعات ارسال شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید