خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و اخراج کارگران در سه واحد تولیدی و صنعتی

معوقات مزدی و اخراج کارگران در سه واحد تولیدی و صنعتی

خبرگزاری هرانا – کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه چهار ماه است که دستمزد دریافت نکرده اند، به طوری که ادامه شرایط موجود موجب نارضایتی کارگران شده و آنان در تامین مایحتاج زندگی خود دچار مشکل شده اند، همچنین از زمان تغییر مدیریت دو کارخانه فولاد قزوین و آرمان شفق در منطقه تاکستان استان قزوین دست‌کم ۱۶۰ کارگر طی دو ماه گذشته تعدیل شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۶، نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای اشتغال شهرستان شوش گفت: “آمار اشتغال در سطح شهرستان با واقعیت‌های جامعه شوش همخوانی ندارد”.

«سید رضی نوری »در این نشست، با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد این استان ومسئولین محلی برگزار شد اظهار کرد: “در حال حاضر مشکلات و دغدغه‌های هر خانواده در شوش بیکاری است وما هنوز نتوانسته ایم مشکلات کارگری برطرف کنیم”.

به گفته وی ،یکی از مهمترین دغدغه های اکثر کارگران واحد های تولیدی در شهرستان نبود شورای کارگری است واین موضوع باعث شده تا حقوق صنفی این دسته از کارگران به راحتی پایمال شود.

نوری درادامه سخنان خود به مشکلات کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه پرداخت و گفت: “کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه چهار ماه است که دستمزد دریافت نکرده اند، به طوری که ادامه شرایط موجود موجب نارضایتی کارگران شده وآنان در تامین مایحتاج زندگی خود دچار مشکل شده اند”.

وی با تأکید بر اینکه باید به مشکلات کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه رسیدگی شود وافزایش مشکلات کارگران این مجتمع را به گریه انداخته است در ادامه افزود: “مدیران ومسئولان مجتمع نی شکر هفت تپه پاسخگوی مشکلات کارگران نیستند .در این مجتمع برخی کارگران از سر بی پولی نان از نانوایی به نسیه می برند”.

به گفته نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی ،صبح امروز در ادامه پی گیری های صنفی کارگران مجتمع نی شکر هفت تپه ،کارگران برای چندمین بار قصد اعتراض مقابل فرمانداری را داشتند که ما از آنها خواستیم تا همه چیز را به قانون بسپارند واین اجتماع انجام نشد.

نوری بیان کرد: “برخی‌ها به اسم خصوصی‌سازی مشغول کارهایی هستندکه حتی ممکن است شهرستان را به آتش بکشانند؛ واین مورد پذیرش ما نیست”.

وی در ادامه به موانع سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: “با وجود اینکه شوش ظرفیت بسیار بالایی از نعمت‌های خدادادی در تمام حوزه‌ها دارد، اما سرمایه‌گذاران برای استفاده از این ظرفیت‌ها و فعالیت در شهرستان با مشقات بسیار زیادی روبه‌رو هستند”.

نماینده شوش در مجلس شورای اسلامی، خواستار تشکیل کارگروهی برای تسهیل فعالیت سرمایه‌گذاران در شهرستان شوش شد و افزود: “با توجه به این ظرفیت می‌توان با تشکیل کارگروه حمایت از اقصاد مقاومتی با هدف اشتغالزایی، چرخه اقتصادی شهرستان را فعال‌تر کرد”.

کارگر فولاد قزوین وآرمان شفق بازهم تعدیل شدند

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۶، از زمان تغییر مدیریت دو کارخانه فولاد قزوین و آرمان شفق در منطقه تاکستان استان قزوین دست‌کم ۱۶۰ کارگر طی دو ماه گذشته تعدیل شده‌اند.

در همین رابطه «سیدمجید موسوی» رئیس اداره کار تاکستان به ایلنا گفته است، این دو واحد صنعتی زیر نظر مدیریت واحد هستند و به دلیل بی‌نیازی کارفرما کارگران مذکور پس از خاتمه قرارداد تعدیل شده‌اند.

در این باره منابع می‌گویند از دو ماه پیش که مدیریت این دو واحد صنعتی به یک شرکت پیمانکاری واگذار شده است تاکنون هیچ قرارداد جدیدی با کارگران منعقد نشده است و در نتیجه هرچند وقت یک بار شماری از کارگران تعدیل می‌شوند.

به گفته آنها، آخرین اخراجی ها مربوط به روزهای نخست آبان ماه است و کارگران اخراجی بابت دو ماه مزد معوقه از کارفرما طلبکار بودند.

از قرار معلوم در حال حاضر حدود ۱۵۰ کارگر در کارخانه فولاد قزوین باقی مانده و۴۰ کارگر دیگردر آرمان شفق مشغول کارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید