خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  افزایش آمار کودک آزاری در نیمه اول امسال

افزایش آمار کودک آزاری در نیمه اول امسال

خبرگزاری هرانا – رئیس اورژانس اجتماعی بهزیستی کشور از افزایش آمار کودک آزاری در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۶ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، حسین اسدبیگی با اشاره به آخرین وضعیت کودک آزاری در کشور، اظهار کرد: “بر اساس گزارش‌های دریافتی میزان کودک آزاری در ۶ ماه سال ۹۶ نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته است”.

وی تصریح کرد: “طبق آمار گرفته شده در سطح کشور در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۶ در حوزه کودک آزاری، تعداد تلفن‌های ثبت شده از طریق (خط ۱۲۳ ) ۸ هزار ۴۷۸ تماس، خدمات سایر ۵ هزار ۶۷۲ مراجعه و مرکز مداخله در بحران یک هزار و ۱۹۳ بوده است”.

رئیس اورژانس اجتماعی کشور ادامه داد: “آسیب‌های اجتماعی همانند حلقه‌ای به یکدیگر متصل هستند و همین امر باعث گسترش آسیب‌های اجتماعی می‌شود”.

وی هچنین به آمار کودک‌آزاری در آمریکا اشاره کرد و گفت: “سالانه ۳ میلیون مورد کودک آزاری در این کشور در انواع مختلف گزارش می‌شود و این نشان می‌دهد که در تمام دنیا آسیب های اجتماعی به ویژه کودک آزاری وجود دارد”.

اسد بیگی در ادامه به آخرین وضعیت مراکز اورژانس اجتماعی اشاره کرد و افزود: “تا سال گذشته ۲۰۰ مرکز اورژانس اجتماعی در سطح کشور فعال بودند که در تاریخ ۲۸ شهریور ماه امسال طی مراسمی و با حضور آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور همزمان ۱۵۰ مرکز به ظرفیت مراکز قبلی افزوده شد که البته در این زمینه همچنان منتظر تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات مجلس هستیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید