خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶, 25th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۲۳ ساعت ۲۳:۲۶:۵۰

    خانه  > سایر گروهها  >  آخرین وضعیت بازداشت شدگان مرتبط با حمله تروریستی به تهران

آخرین وضعیت بازداشت شدگان مرتبط با حمله تروریستی به تهران

خبرگزاری هرانا – رئیس کل دادگستری استان تهران آخرین وضعیت پرونده بازداشت شدگان پس از حادثه حمله تروریستی به مجلس ایران که حدود ۶۰ تا ۷۰ نفر تخمین زده می شوند را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، غلامحسین اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت بازداشتی های حادثه تروریستی مجلس و فعالیت برخی مرتبطین با گروهک تروریستی داعش در چند نقطه از کشور گفت: “چندین پرونده از طریق احاله به دادسرای تهران ارسال شده بود”.

وی در پاسخ به این سوال که پرونده ۷۰ نفری که گفته می شد در این حوادث بازداشت شده اند در چه مرحله ای قرار دارد؟ گفت: “از تعداد دقیق افراد مرتبط با این پرونده ها اطلاع دقیقی ندارم”.

رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: “برای این پرونده ها هنوز کیفرخواست صادر نشده است و همگی در دادسرای تهران مفتوح است و مورد بررسی قرار دارند”.

تعیین شعبه ویژه برای رسیدگی به این پرونده ها

این مقام قضایی از تعیین شعبه ویژه رسیدگی به این پرونده ها خبر داد و گفت: “مرجع تعیین شده با جدیت پیگیر این پرونده ها است”.

رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه مجازات افراد بستگی به نوع جرمی است که در فرایند دادرسی به اثبات برسد، اظهار داشت: “اگر افرادی در بین این اعضای گروه تروریستی باشند که از منظر دادگاه محارب شناخته شوند، مجازات محارب در قانون مجازات اسلامی مشخص و روشن است”.

وی افزود: “معمولا هم رویه دادگاه ها این است اگر به انجام عمل محاربه برسند و این ثابت شود، از مجازات قانونی اعدام استفاده می کنند”. 

اسماعیلی با تاکید براینکه دستگاه قضا برخورد قاطع با این جرائم خواهد داشت، گفت: “باید ما پرونده را رسیدگی کنیم و دلایل جرم را بررسی کنیم. با این حال برای عمل ارتکابی از ناحیه این افراد  قطعا حکم مقتضی صادر می شود”.

محسنی اژه ای، سخنگوی دستگاه قضا هم پیش‌تر در رابطه با آخرین وضعیت بازداشتی ها اعلام کرده بود: “برخی قبلا دستگیر شده بودند که پشتیبانی کننده بودند و تعدادشان از ۶۰ الی ۷۰ نفر هم می گذرد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید