خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  در پی شکایت مدعی‌العموم دانشجویان شیرازی فردا به دادگاه می‌روند

در پی شکایت مدعی‌العموم دانشجویان شیرازی فردا به دادگاه می‌روند

خبرگزاری هرانا – چهار فعال دانشجویی فردا دوشنبه برای پاسخ به شکایت مدعی‌العموم به دادگاه می‌روند. این افراد عمدتا در طرح انتقادات از امام جمعه شیراز بخصوص در ماجرای حمله به خودروی علی مطهری از ده ماه قبل مورد پیگرد حقوقی قرار گرفته اند.

به‌ گزارش‌ خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، سلمان‌کدیور (دبیر اسبق جنبش‌عدالتخواه، نویسنده و شاعر انقلاب)،حسین شهبازی‌زاده (دبیر اسبق جنبش‌عدالتخواه)، هادی مسعودی (عضو سابق شورای مرکزی جنبش عدالتخواه) و مصطفی پورخسروانی (دبیر مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه‌های شیراز) فردا به دادگاه می‌روند تا در برابر شکایت مدعی‌العموم از خود دفاع کنند.

یکی از این دانشجویان می‌گوید بعد از حمله به خودروی آقای مطهری در شیراز، امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه گفت اگر باد را کاشتید مگر نه اینست که طوفان درو می‌کنید؟ » این بیانات در حالی بود که افرادی که به خودروی مطهری حمله کرده بودند اصلا او را نمی‌شناختند. یکی از آنها می‌گفت با چوب به سر کچل مطهری زدم. در واقع اصلا مطهری را نمی‌شناخت و عده‌ای آنها را تحریک و سازماندهی کردند. ما هم بیانیه دادیم و نامه نوشتیم و از مواضع آیت‌الله ایمانی انتقاد کردیم.

وی افزود در انتخابات مجلس خبرگان هم عرفانی فر از استادان حوزه در نامه‌ای به امام جمعه شیراز انتقاداتی مطرح کرد و درباره هزینه‌های انتخاباتی و دخالت‌های فرزند ایشان مسائلی را مطرح کرده بود. ما هم این نامه را در شبکه مجازی منتتشر کردیم و از امام جمعه خواستیم به این مسائل پاسخ دهند. اما ظاهرا این نامه‌ها و فعالیت‌ها باعث شده تا مدعی‌العموم از ما شکایت کند و حالا ده ماه است به دادگاه می‌رویم.

البته دفتر امام جمعه شیراز در نامه‌ای تاکید دارد که از این دانشجویان شکایت نکرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید