خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دستگیری مرتبطین با گروه فکری “نشاط زندگی”

دستگیری مرتبطین با گروه فکری “نشاط زندگی”

خبرگزاری هرانا – رسانه های نزدیک به دستگاه امنیتی از بازداشت تعداد نامعلومی از مرتبطین با یک گروه عرفانی به نام “نشاط زندگی” خبر می دهند.

به گزارش هرانا، سایت فرقه نیوز که نزدیک به دستگاه امنیتی و پوشش دهنده اخبار برخوردها با نحله های مختلف فکری غیررسمی است در تازه ترین گزارش خود بدون ذکر تعداد و جزییات بازداشت ها از دستگیری مرتبطین یک گروه فکری به نام “نشاط زندگی خبر” خبر می دهد.

بر اساس گزارش این رسانه، گروه «نشاط زندگی» متأثر از عقاید، و آموزه های  عرفان‌هایی با سبک و سیاق هندوئیسم است که توسط کامبیزنفیسی در سال ۲۰۰۱ م در پوشش مؤسسه‌ای با همین نام، در ایران راه‌اندازی و با توسعه فعالیت‌ها به استان‌های مختلف کشور، آموزه‌های خود را تبلیغ و به جذب افراد پرداخت.

این رسانه امنیتی در ادامه می افزاید “هرچند در ابتدا به دلیل فقدان انسجام تشکیلاتی در جذب افراد چندان موفق نبوده، لکن پس از گذشت چند سال و همراهی تعدادی از اعضای باسابقه، تشکیلات را قوت بخشیده و توانست علاوه بر داخل کشور، فعالیت این جریان را به خارج نیز گسترش دهد.

مدیریت فرقه در سال‌های اولیه، صرفاً به عهده‌ی مؤسس آن بوده و پس از تعمیق فعالیت‌ها، دو نفر از اعضای مجرب بانام‌های «ال. سلحشور» و «م.سرابی» او را همراهی و مساعدت نمودند.

از سال ۲۰۰۷ م برگزاری کلاس‌ها در خارج از کشور با کمک یکی از عناصر خارج نشین فرقه آغاز و درکشورهای سریلانکا (کولمبو)، سوئد (استکهلم)، هندوستان (دهلی نو)، فرانسه (پاریس)، کانادا (آمستردام- تورنتو-مونترال- ونکوور)، ایالت کالیفرنیا (سانتاباربارا- لوس‌آنجلس)، ایالت آیووا (داونپورت)، شیکاگو، و امارات متحده عربی (دبی) توسعه‌یافته و در طول ۱۷ سال بالغ‌بر ۲۰۰۰ نفر در ایران و حدود ۲۰۰ نفر در خارج از کشور جذب فرقه شده‌اند.

سرکرده فرقه با اشاره به اینکه نور الهی در وجود انسان وجود دارد سعی دارد این‌طور القا نماید که باوجود هستی در وجود انسان نیازی به ارتباط‌گیری با خالق نیست و اگر هم نیاز باشد تنها ازطریق یوگا، مدیتیشن و فعالیت‌های فرقه‌ای که بنام نشاط زندگی نام‌گذاری شده بیان می‌شود.”

همانطور که اشاره شد این گزارش به تعداد و هویت بازداشت شدگان اشاره نمی کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید