خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶, 17th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ ساعت ۲۰:۴۰:۱۶

    خانه  > اعدام  >  رهایی سه زندانی محکوم به اعدام از مرگ

رهایی سه زندانی محکوم به اعدام از مرگ

خبرگزاری هرانا – سه زندانی که در سه پرونده جدا به اعدام (قصاص) محکوم شده بودند، با جلب رضایت اولیای دم و بخشش، از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایران، زن جوانی که در جریان مشاجره خانوادگی، همسرش را با چاقوی آشپزخانه به قتل رسانده بود پس از محاکمه به قصاص محکوم شد. اما در یک قدمی طناب دار، با جلب رضایت اولیای دم از چوبه دار گریخت.

سال ۹۱ جدال خونینی در یکی از محله‌های شهر ری رخ داد. اما مرد خانواده در دم جان باخت و همسرش دستگیر شد. او پس از اعتراف به قتل شوهر، در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و سرانجام با حکم قضات به قصاص محکوم شد.

زن جوان درحالی که همزمان با تأیید نهایی حکم اعدام، خود را برای مرگ آماده می‌کرد سرانجام با جلب رضایت پدر و مادر شوهرش از قصاص نجات یافت.

این زن صبح دیروز درشعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران که به ریاست قاضی زالی و با حضور قاضی اسلامی -مستشار دادگاه- برگزار شده بود به بیان آخرین دفاعیاتش پرداخت و گفت: «می‌دانم که اشتباه بزرگی کردم و بشدت هم پشیمان هستم. اما الان خدا را شاکرم که جان دوباره‌ای به من داده است.»

پس از اظهارات این زن قضات وارد شور شدند تا درباره این زن از نظر جنبه عمومی تصمیم‌گیری کنند.

رهایی محکوم به قصاص نفس از طناب دار در همدان

به گزارش رکنا، با جلب رضایت اولیای دم، یک زندانی محکوم به قصاص نفس از طناب دار رهایی یافت.

حسن محمد یاری مدیرکل زندان های همدان بیان کرد: “با تلاش و پیگیری های مستمر زندان مرکزی همدان، واحد مددکاری و شورای حل اختلاف زندان مرکزی، رضایت اولیای دم جلب شد و مددجو ‘ ی-ک’ از طناب دار رهایی یافت”.

وی بیان کرد: “این زندانی به جرم قتل عمد نزدیک به پنج سال حبس را تحمل کرده و محکوم به قصاص نفس شده بود که اولیای دم از مجازات وی گذشت کردند”.

گذشت اولیای دم فرد محکوم به قصاص نفس را از مرگ حتمی نجات داد

به گزارش رکنا، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت که فردی که به قصاص نفس محکوم شده بود با گذشت اولیای دم از مرگ حتمی نجات یافت.

شهباز ابراهیمی خوجین پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: “با همت و تلاش مستمر و شبانه‌روزی و مراجعات متعدد اعضای شعبه اول شورای حل اختلاف مستقر در زندان مرکزی اردبیل فردی که به قصاص نفس محکوم شده بود با گذشت اولیای دم از مرگ حتمی نجات یافت”.

وی افزود: “متهم این پرونده که به قصاص محکوم شده بود پس از تأیید حکم اعدام و در مرحله اجرای حکم در شعبه اول اجرای احکام کیفری اردبیل از قصاص رهایی یافت”.

ابراهیمی خوبین بیان کرد: “این فرد که به اتهام قتل از سال ۹۳ تا کنون در زندان تحمل کیفر می‌کرد سر انجام با تلاش مسئولان و اعضای شورای حل اختلاف، اولیای دم مقتول در تصمیمی خداپسندانه و قابل‌تحسین، از حق قانونی و شرعی خود در اجرای قصاص نفس گذشتند و زندگی دوباره را به خانواده وی هدیه دادند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان اردبیل در امور شوراهای حل اختلاف استان اردبیل با قدردانی از تمامی اعضا و کارکنان شوراهای حل اختلاف که چنین کار بزرگ و ارزشمندی را برای رضای پروردگار متعال انجام می‌دهند، گفت: انتظار می‌رود تعامل و همکاری‌های در این حوزه افزایش یابد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید