خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶, 17th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ ساعت ۱۹:۴۹:۴۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  فرمانده انتظامی تهران از دستگیری ۵ نفر به اتهام تخریب بانکها با دلایل سیاسی خبر داد

فرمانده انتظامی تهران از دستگیری ۵ نفر به اتهام تخریب بانکها با دلایل سیاسی خبر داد

خبرگزاری هرانا – فرمانده انتظامی تهران از دستگیری ۵ نفر در ارتباط با شکستن شیشه بانک ها و آتش زدن یک مسجد خبر داد. وی به نقل از بازداشت شدگان گفت آنها “تحت تأثیر جوسازی یک شبکه ماهواره‌ای اقدام کرده اند”. گفته میشود مجری سابق صدا و سیما که اکنون در خارج کشور به فعالیت سیاسی روی آورده است متولی برنامه ای است که هواداران خود را به فعالیت هایی تحت عنوان “چالش سنگ” فراخوانده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران در جمع خبرنگاران در خصوص حادثه آتش سوزی یک مسجد تهران گفت: “همانطور که میدانید بر اثر هیجاناتی که عده ای در فضای مجازی ایجاد کردند عده ای اقدام به تخریب شیشه چند بانک کردند که بعد از شروع این ماجرا  پلیس وارد عمل شد”.

وی افزود: “با اقدام پلیس افرادی به همراه تفنگ های بادی و ساچمه ای دستگیر شدند”.

سردار رحیمی ادامه داد: “صحبت هایی که با برخی از متهمان داشتیم اعلام کردند تحت تاثیر جوسازی یک شبکه ماهواره ای اقدام به این کار کردند”.

وی گفت: “اما قطعا با اغماض و عطوفت اسلامی با اینها برخورد می شود و به احتمال زیاد همه آزاد می شوند که اکثرا جوانان هیجانی زیر ٣٠ سال بودند”.

فرمانده انتظامی تهران در پاسخ به اینکه حادثه آتش سوزی مسجد چه بوده است گفت: “آن هم از همین دست بوده اما فعلا امکان توضیح بیشتر وجود ندارد”.

رحیمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره شکستن شیشه بانک ها در سطح شهر تهران گفت: “چند نفر با تفنگ ساچمه ای شیشه تعدادی از بانک ها را شکسته بودند که بلافاصله شناسایی شده و دو نفر از آنان روز گذشته وسه نفر دیگر نیز طی ۲۴ ساعت گذشته دستگیر شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید