خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  سی و چهار دانش آموز دختر که بدلیل محدودیت‌ها و تعصبات قومی از تحصیل بازمانده بودند به مدرسه بازگشتند

سی و چهار دانش آموز دختر که بدلیل محدودیت‌ها و تعصبات قومی از تحصیل بازمانده بودند به مدرسه بازگشتند

خبرگزاری هرانا – مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهرستان سیستان و بلوچستان با اشاره به وضعیت بغرنج دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل این شهرستان، از تلاش برای شناسایی و بازگشت آنها به محیط علم و تحصیل خبرداد. از جمله او به بازگشت ۳۴ دانش آموز دختر که به دلیل محدودیت ها و تعصبات قومی در یک روستا از تحصیل محروم شده بودند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمد عارف بهرامی با اعلام این خبر اظهار داشت: “با همکاری آموزش و پرورش شهرستان مهرستان و حمایت علما و شورای روستای رگنتک ۳۴ دانش آموز دختر در مقطع اول و دوم دوره متوسطه که بدلیل محدودیت‌ها و تعصبات قومی از تحصیل باز مانده بودند دوباره به آغوش تعلیم وتربیت بازگشتند”.

بهرامی افزود: “علما و روحانیون با صحبت‌هایی که در مساجد این مناطق داشتند و همچنین با سرلوحه قراردادن شعار “تحصیل امروز دختران نیاز فردای مادران” باعث شدند تا والدین این دانش آموزان از ادامه تحصیل فرزندانشان استقبال کنند و زمینه حضور دانش‌آموزان زیادی در کلاس‌های درس و محیط علم و دانش فراهم شود”.

وی گفت: “سال گذشته در شهرستان مهرستان و روستاهای توابع آن ۵۶۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل داشتیم که بدلیل کمبود مدرسه و پراکندگی روستاها در این مناطق از تحصیل محروم ماندند”.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مهرستان تصریح کرد: “با کمک‌های اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان و خیرین در تمامی مناطق این شهرستان و روستاهای آن کلاس درس در اختیار دانش آموزان قرار گرفته و در حال حاضر ۴ مدرسه در این مناطق احداث شده که در بزودی به تعداد این مدارس افزوده خواهد شد”.

بهرامی عنوان کرد: “خوشبختانه شوق تحصیل در شهرستان مهرستان و روستاهای توابع آن بوجود آمده و خانواده‌ها از ادامه تحصیل فرزندان خود خشنود هستند و اداره کل آموزش و پرورش این استان و خیرین لوازم ضروری تحصیلی این دانش آموزان را به صورت بسته های آموزشی در اختیار آنها قرار داده‌اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید