خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۱۸ ساعت ۱۱:۵۴:۱۷

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  یک واحد آلاینده معدن شن و ماسه در آمل تعطیل شد

یک واحد آلاینده معدن شن و ماسه در آمل تعطیل شد

خبرگزاری هرانا – رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آمل، از تعطیلی یک واحد معدنی تولیدی شن و ماسه در این شهرستان به دلیل رعایت نکردن ملاحظات زیست محیطی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، بهمن صادق نژاد روز سه شنبه گفت: “مأمورین و کارشناسان اداره حفاظت محیط ‌زیست آمل، عصردوشنبه در بازدید و پایش از ۴ واحد معدن شن و ماسه در نزدیکی رودخانه هراز ،یک واحد را به دلیل هدایت مستقیم گل و لای و پساب حاصل از خط تولید وایجاد آلودگی رودخانه هراز و هوا مطابق مواد ۱۱و ۱۲ قانون حفاظت و بهسازی محیط‌ زیست حکم به تعطیلی دادند”.

وی افزود: “به طور حتم این واحد تولیدی تا رفع کامل مشکلات زیست محیطی پلمپ خواهد بود و در صورت تکرار تخلفات خود از ادامه فعالیت به طور دائم جلوگیری خواهد شد”.

رییس اداره حفاظت محیط زیست آمل ادامه داد، متاسفانه برخی معادن شن و ماسه در سال های گذشته برداشت های غیرقانونی مصالح رودخانه ای ونیزمعادن کوهی حاشیه جاده هراز، باعث آلودگی هوا و آلودگی آب رودخانه هراز شدند و تهدید جدی نیز برای ساکنان محله های در نزدیکی آنها شدند.

صادق نژاد اضافه کرد: “حفاظت محیط زیست مانع فعالیت های تولیدی واحدها نیست و تاکید کارشناسان وهمکاران ونیز خواست جدی مردم رعایت ملاحضات زیست محیطی واحترام گذاشتن همه به محیط افراد وحفظ سلامت محیط است”.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه اکنون مردم نیز مدافع جدی محیط زیست شدند و خواهان حق طبیعی خود برای داشتن محیط زیست سالم وعاری از هرگونه آلودگی هستند، درعین از شهروندان نیز خواست که درصورت مشاهده فعالیت های غیرقانونی برخی افراد ونیز واحدهای تولیدی سود جو به هر قصدی، به ماموران اجرایی محیط زیست اطلاع دهند.

در شهرستان آمل بیش از ۴۰ واحد معدن کوهی در مسیر جاده هراز فعال است.

رعایت نکردن ملاحظات زیست محیطی، برداشت های بیش از حد تعیین شده از معادن و صدور مجوزهای جدید از جمله چالش های جدی هست که در یک دهه اخیر سلامت رودخانه پرآب وزلال هراز را به خطر انداخته به طوری که آب این رودخانه به طور کامل تیره شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید