خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶, 20th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ ساعت ۱۶:۴۸:۲۸

    خانه  > سایر گروهها  >  مراجعه چهار هزار و ۱۰۱ نفر به دلیل نزاع به پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان

مراجعه چهار هزار و ۱۰۱ نفر به دلیل نزاع به پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان

خبرگزاری هرانا – مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت که چهار هزار و ۱۰۱ نفر در پنج ماه نخست امسال به دلیل جراحات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.

به گزارش خبرزاری هرانا به نقل از ایرنا، دکتر رضا عبدی روز یکشنبه اظهار داشت: “این آمار در مقایسه با سه هزار و ۴۷۶ مراجعه کننده نزاع در مدت مشابه سال گذشته، ۱۸ درصد افزایش را نشان می دهد”.

وی افزود: “از مجموع مراجعه کنندگان به دلیل جراحات ناشی از نزاع در این مدت به پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان سه هزار و ۲۰۲ نفر مرد و ۸۹۹ نفر زن بودند”.

وی در تشریح وظایف پزشکی قانونی در رابطه با مراجعه کنندگان نزاع گفت: “ظاهر خون آلود تأثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، مبنای صدور این نظریه نوع جراحت و عمق آن است، لذا معاینه دقیق ‌تر ضایعات نیاز به تمیز بودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی دارد”.

مدیرکل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان ادامه داد: “دیگر چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی ‌شود و این هم یکی دیگر از باورهای نادرست به یادگار مانده از گذشته است”.

عبدی افزود: “برای صدور نظریه کارشناسی در خصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است”.

وی اظهار داشت: “در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید کننده، فرد می تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کند، سوابق اقدامات انجام شده از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود”.

سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومترمربع (معادل ۵/۱۱ درصد مساحت کشور)، ۱۹ شهرستان و بیش از ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید