خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  محسنی‌اژه‌ای: مداحان بازداشتی با قرار وثیقه آزاد شدند

محسنی‌اژه‌ای: مداحان بازداشتی با قرار وثیقه آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – محسنی‌اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرد که مداحان بازداشتی اکنون با قرار وثیقه آزاد هستند. وی مدعی شد اتهام‌ این افراد امنیتی نیست. در روزهای آخر مرداد ماه ۱۳۹۶ در شبکه‌های اجتماعی، خبری مبنی بر بازداشت «رضا هلالی»، «روح‌الله بهمنی» و «محمدحسین حدادیان»، سه مداح شناخته شده در ایران، منتشر شد. علت بازداشت این افراد ارتباط با یکی از کارمندان زن در سفارت فرانسه و دادن اطلاعات امنیتی به او ذکر شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری در خصوص آخرین وضعیت پرونده مداحان گفت: “آنها در حال حاضر با قرار آزاد هستند و کیفرخواست صادر نشده است”.

وی ادامه داد: “در دادگاه ویژه روحانیت سه نوع پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ یکی پرونده‌های مربوط به افرادی که با لباس روحانیت باشند چه روحانی و چه روحانی نما، دسته دوم افرادی که روحانی باشند، چه لباس داشته باشند و چه نداشته باشند و دسته سوم مربوط به افرادی است که با روحانیون در ارتباط باشند”.

سخنگوی دستگاه قضا تاکید کرد: “در اینجا بستگی دارد که تشخیص قاضی دادسرای ویژه روحانیت این باشد که اتهام به کدام سمت سنگین‌تر است، اگر پرونده مربوط به روحانی،‌ جنبه روحانیتش غلیظ‌تر باشد آنجا بررسی می شود و اگر نیست به دادگستری می‌فرستد که آنجا هم مسائل شخصی بررسی می‌شود و هم به روحانی. یعنی می تواند تشخیص صلاحیت دهد که کدام یک رسیدگی کنند، علاوه بر این دادسرای ویژه روحانیت طبق ماده ۱۳ آئین نامه‌شان، اگر تشخیص دهد در مواردی به دلایلی در دادگاه ویژه روحانیت بررسی نشود و به دادسرای عمومی بفرستد، این کار را هم می‌تواند انجام دهد”.

محسنی‌اژه‌ای تاکید کرد: “در حال حاضر به دلیل اینکه در پرونده ارتباط با آن روحانی مطرح شده، مشخص نیست، دادسرای ویژه روحانیت پرونده را به دادگستری فرستاد تا ادامه رسیدگی را داشته باشد، در عین حال اتهام این افراد امنیتی نیست”.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا اخیرا از مسئولان ما در سفارتخانه‌های کشور اروپایی، فردی دستگیر شده یا خیر، گفت: “من اخیرا نشنیدم. قبلا فردی در سفارتخانه‌ها دستگیر شده و محکوم شده بود و حکم او نیز قطعی شده که حبس، شلاق و جزای نقدی است، اما اخیرا اطلاعی در این رابطه ندارم”.

در روزهای آخر مرداد ماه ۱۳۹۶ در شبکه‌های اجتماعی، خبری مبنی بر بازداشت «رضا هلالی»، «روح‌الله بهمنی» و «محمدحسین حدادیان»، سه مداح شناخته شده در ایران، منتشر شد.

علت بازداشت این افراد ارتباط با یکی از کارمندان زن در سفارت فرانسه و دادن اطلاعات امنیتی به او ذکر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید