خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶, 8th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۱۴ ساعت ۱۳:۰۴:۵۴

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  شکارچی متخلف در خلخال به آموزش شیوه حفاظت از بزهای کوهی محکوم شد

شکارچی متخلف در خلخال به آموزش شیوه حفاظت از بزهای کوهی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – دادگاهی در شهرستان خلخال یک شکارچی متخلف را به آموزش و یادگیری چگونگی حفاظت و حراست از بز کوهی محکوم کرد. این شکارچی همچنین علاوه بر ضبط اسلحه به پرداخت جزای نقدی پنج میلیون ریالی نیز محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، این شکارچی اقدام به شکار یک راس بز کوهی در یکی از مناطق حفاظت شده خلخال کرده بود و دادگاه او را ملزم کرد که اهمیت گونه های جانوری، دوست داشتن وحوش و شیوه های حراست و حفاظت از گونه تحت حمایت بز کوهی را در مدت یک ماه آموزش ببیند.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل روز پنجشنبه اعلام کرد: “این شکارچی همچنین علاوه بر ضبط اسلحه به پرداخت جزای نقدی پنج میلیون ریالی نیز محکوم شد”.

بز کوهی از پستانداران شاخص منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال است که جمعیت این گونه با توجه پایش منطقه توسط محیط بانان و فعالیت شبانه روزی پاسگاههای محیط بانی در منطقه رو به افزایش است.

منطقه حفاظت شده آق داغ خلخال به مساحت ۹۳ هزار هکتار در جنوب این شهرستان زیستگاه و مامن مناسبی برای انواع گونه های جانوری از جمله پلنگ، خرس، کفتار، بز کوهی، سیاه گوش، گرگ، شغال و روباه است.

خلخال در ۱۱۵ کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید