خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶, 19th of August 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ ساعت ۱۹:۴۳:۳۲

    خانه  > اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  تصاویر و جزئیات تکمیلی از بازداشت جوانان قصرقندی

تصاویر و جزئیات تکمیلی از بازداشت جوانان قصرقندی

خبرگزاری هرانا – چهار شهروند قصرقندی که همگی کمتر از ۲۰ سال سن دارند توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند. نیروهای امنیتی هیچگونه توضیحی در مورد دلایل بازداشت این افراد نداده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، ۴ نفر از بستگان نوجوان یکی از اعضای سابق گروه مسلح “انصار الفرقان” بازداشت شدند.

این چهار نفر با نام های “یاسر عزیزی” فرزند ناصر ۱۷ ساله، “محمد جان عزیزی” فرزند یوسف ۲۰ ساله، “داوود عزیزی” فرزند علی محمد ۱۹ ساله و “بنیامین عزیزی” فرزند الله بخش ۱۹ ساله در تاریخ ۲۷ و ۲۸ شهریور بازداشت شدند. پسر عموی این بازداشت شدگان گفت: “محمد جان عزیزی سوار موتور بوده که او را تیرکردند و شانس آورده که تیر به دستش خورده و از موتور افتاده و با خودشان بردند”

وی افزود: ” سه بازداشت شده دیگر یاسر عزیزی، داوود و بنیامین عزیزی، هر سه نفر برای کاری زاهدان بودند که وقت برگشت به نیکشهر در ترمینال زاهدان آنها را با خود بردند”

این منبع که نخواست نامش برده شود افزود: “هر سه نفر را به خوبی می شناسم و هیچ گناهی ندارند و گجر (دولتی ها) دلیل بازداشتشان را نگفتند”

بازداشت شدگان پس از یک هفته بازداشت در وزارت اطلاعات و انتقال به زندان مرکزی زاهدان توانسته اند با خانواده های خود تماس بگیرند.

این سه نوجوان با “هشام عزیزی فرمانده سابق انصار الفرقان” رابطه خویشاوندی دارند.

هشام عزیزی سال گذشته در جریان یک درگیری بین نیروهای دولتی و انصار الفرقان در اطراف شهر قصرقند کشته شد.

قصرقند یکی از شهر های استان سیستان و بلوچستان و در جنوب این استان قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید