خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۷ محکوم به اعدام از طناب دار در یزد

رهایی ۷ محکوم به اعدام از طناب دار در یزد

خبرگزاری هرانا – معاون قضائی رئیس دادگستری استان یزد با بیان اینکه زمینه آزادی ۳۵۰ زندانی یزد با وساطت شوراهای حل اختلاف فراهم شد، از رهایی ۷  محکوم به اعدام از طناب دار در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، محمدرضا حداد در دیدار اعضای شوراهای حل اختلاف استان یزد با امام جمعه یزد اظهار داشت “از اول امسال تا پایان شهریور، بیش از ۱۱ هزار پرونده به شوراهای حل اختلاف استان وارد شده و همچنین بررسی ۱۲ هزار پرونده هم در این مدت به پایان رسیده و این پرونده‌ها مختومه اعلام شده‌اند”.

وی خاطرنشان کرد: “در حال حاضر ۱۰۰ شعبه حل اختلاف در استان یزد فعالیت دارند که در این تعداد شوراهای حل اختلاف، ۶۰۰ نفر با تحصیلات حوزوی و دانشگاهی و در سطوح مختلف علمی فعالیت دارند”.

معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: “شوراهای حل اختلاف استان در بسیاری از پرونده‌ها اقدام به وساطت برای گرفتن رضایت از شکات می‌کند که تاکنون با وساطت انجام شده، ۳۵۰ زندانی از زندان‌های استان یزد آزاد شده‌اند”.

حداد با بیان اینکه هفت نفر از این زندانیان محکوم به قصاص نفس بودند افزود: “پس از وساطت‌های لازم و صحبت با شاکیان و اولیای دم، رضایت این تعداد از زندانیان محکوم به قصاص نفس گرفته شد و آنها از این مجازات رهایی یافتند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید