خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶, 22nd of October 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ ساعت ۱۸:۴۴:۱۳

    خانه  > سایر گروهها  >  دادستان تهران علیه مدیر روسی تلگرام اعلام جرم کرد

دادستان تهران علیه مدیر روسی تلگرام اعلام جرم کرد

خبرگزاری هرانا – دادستان تهران اعلام کرد که علیه مدیریت تلگرام اعلام جرم شده و این پرونده به ناحیه‌ی امور بین‌الملل دادسرای تهران ارجاع شده است. پاول دورف در واکنش به اعلام جرم ایران علیه‌ وی گفت که از شنیدن این خبر شگفت زده شده ولی فکر میکند شکایت ایران دلایل دیگری غیر از مواردی که علنا اعلام شده داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، یازدهمین نشست شورای معاونان دادستانی تهران با موضوع نقش فن‌آوری اطلاعات در تسریع رسیدگی‌های قضایی، روز یکشنبه دوم مهر ماه سال جاری با حضور معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فن‌آوری اطلاعات قوه قضاییه، معاونان دادستان، سرپرستان نواحی و رؤسای دوایر نظارت دادسرای تهران و قضات دادسراهای جرایم رایانه‌ای و نیابت، به ریاست عباس جعفری دولت‌آبادی برگزار گردید.

دادستان تهران اعلام کرد: “علیه مدیریت تلگرام اعلام جرم شده و این پرونده به ناحیه‌ی امور بین‌الملل دادسرای تهران ارجاع شده است”.

جعفری دولت‌آبادی افزود: “این که شبکه تلگرام خود را تابع قوانین غربی‌ می‌داند، مانع از رسیدگی به این اعلام جرم نخواهد بود”.

به موجب این اعلام جرم، “شبکه تلگرام علاوه بر ارایه خدمات به گروه‌های تروریستی از جمله گروه داعش، به بستر مناسب برای فعالیت سایر گروه‌های مجرمانه سازمان یافته تبدیل شده و ارتکاب جرایم هرزه‌نگاری کودکان، قاچاق انسان و مواد مخدر را ترویج نموده و تسهیل کرده است.”

پاول دورف در واکنش به اعلام جرم ایران علیه‌ وی در توییتر خود نوشت: شگفت زده شدم از شنیدن این خبر. ما به صورت فعال محتوای تروریستی و پورنوگرافی را در ایران مسدود می‌کنیم. فکر می‌کنم دلایل اصلی این تصمیم مسائل دیگری است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید