خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک, کودکان  >  تحصیل حدود ۱۲ هزار فاقد شناسنامه در مدارس سیستان و بلوچستان

تحصیل حدود ۱۲ هزار فاقد شناسنامه در مدارس سیستان و بلوچستان

خبرگزاری هرانا – مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت که همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید حدود ۱۲ هزار فاقد شناسنامه در مدارس این استان مشغول به تحصیل شدند. وی با اشاره به اینکه آمار دانش آموزان فاقد شناسنامه استان امسال نسبت به ۹ هزار نفر سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است، اظهار داشت “پیش بینی می شود این آمار تا ۱۵ هزار دانش آموز نیز افزایش یابد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، علیرضا نخعی با اشاره به اینکه آمار دانش آموزان فاقد شناسنامه استان امسال نسبت به ۹ هزار نفر سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است، اظهار داشت: “پیش بینی می شود این آمار تا ۱۵ هزار دانش آموز نیز افزایش یابد”.

وی افزود: “همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید بیش از ۷۰۰  هزار دانش آموز استان  در ۶ هزار و ۸۰۰ مدرسه مشغول تحصیل شدند”.

وی با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان تنها استان در کشور است که دانش آموزان آن  کتاب رایگان دریافت می کنند ، گفت: “هفت میلیون جلد کتاب درسی با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال بین دانش آموزان استان  توزیع شده است”.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان ادامه داد: “هم اکنون پوشش تحصیلی این اداره کل در تمامی مقاطع به حدود ۸۸ درصد رسیده و این روند رشد همچنان با جذب بازماندگان از تحصیل در حال افزایش است”.

وی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در مدارس سیستان و بلوچستان گفت: “توسعه مدارس خلاق و کار آفرین شعار امسال اداره کل آموزش و پرورش این استان در نظر گرفته شده است”.

وی تصریح کرد: “با توجه به  اهمیت آموزش از راه دور برای فراگیرانی که امکان حضور در مراکز آموزشی را ندارند گفت: هم اینک ۲۰۰ مرکز از راه دور در سیستان و بلوچستان ثبت و مجوز فعالیت گرفته اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید