خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تذکر کتبی ۵ نماینده به وزیر کشور درباره برخورد انتظامى با کارگران شرکت آذر آب اراک

تذکر کتبی ۵ نماینده به وزیر کشور درباره برخورد انتظامى با کارگران شرکت آذر آب اراک

خبرگزاری هرانا – ۵ نماینده در مجلس شورای اسلامی درباره برخورد انتظامى با کارگران شرکت آذرآب اراک به وزیر کشور تذکر دادند. در ابتدای این تذکر آمده است “چرا به جای رسیدگی به خواسته‌ها و مطالبات قانونی و شرعی کارگران کارخانه آذرآب اراک که چندماه است از حقوق و مزایا محروم شده‌اند، با آنها برخورد خشن و انتظامی می‌شود؟”

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، محمود صادقی در کانال تلگرامی‌اش تصویری از تذکر کتبی به وزیر کشور منتشر کرد.

تذکر محمود صادقی به وزیر کشور انتقاد نسبت به برخورد انتظامى با کارگران شرکت آذرآب اراک  است به جاى رسیدگى به مطالبات و خواسته‌هاى شرعى و قانونى آنان است.

۴ نفر از نمایندگان ازجمله محمدعلی وکیلی، محسن علیجانی، سهیلا جلودارزاده و احمد مازنی نیز این تذکر را امضا کرده‌اند.

متن این تذکر کتبی به شرح ذیل است:

«چرا به جای رسیدگی به خواسته‌ها و مطالبات قانونی و شرعی کارگران کارخانه آذرآب اراک که چندماه است از حقوق و مزایا محروم شده‌اند، با آنها برخورد خشن و انتظامی می‌شود؟

کارگران کارخانه آذرآب اراک که به علت سوءمدیریت این واحد صنعتی مدت‌هاست خواهان حل مشکلات خود هستند، و چند ماه است از دریافت حقوق محروم شده‌اند به ناچار برای پیگیری مطالبات خود وفق اصل ۲۷ قانون اساسی دست به اعتراض زدند که متاسفانه در تاریخ ۹۶/۶/۲۹ با برخورد خشن ماموران نیروی انتظامی تعدادی از آنها مصدوم و مجروح شدند. چرا وزارت کشور به جای رسیدگی به خواسته‌ها و مطالبات قانونی و شرعی کارگران، زمینه را برای اعتراضات آنان فراهم نموده و موجبات نگرانی و تنگناهای معیشتی برای خانواده‌های آنان شده است؟»

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید