خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶, 17th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ ساعت ۱۰:۴۷:۴۲

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، ۲ کارگر کشته، ۱ کارگر مفقود و ۱ کارگر نیز دچار مصدومیت شده است. ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ رئیس جمعیت هلال احمر ماهنشان در استان زنجان از محبوس شدن یک راننده زیر آوار بر اثر ریزش معدن در انگوران خبرداد.

زلفی با اعلام این خبر اظهار داشت: “این حادثه در ۵ کیلومتری دندی در محل ریزش کیک معدنی و مبحوس شدن راننده در انگوران در حین جمع آوری ضایعات معدنی رخ داد که در پی آن یک راننده زیر ضایعات مبحوس شده است”.

به گفته وی گروه‌های امدادی به محل اعزام شده‌اند.

مرگ کارگر شهرداری شاهرود حین انجام کار

به گزارش ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱، صبح روز جمعه (۳۱ شهریور ماه) «حسین احسانفر» کارگر ۴۵ ساله فضای سبز شهرداری شاهرود، مشغول آبیاری فضای سبز درخیابان کارون شهر شاهرود بود که با  برخورد سر وگردن  وی با خودرو آبرسان شهرداری ،جانش را از دست داد.

«حمیده محبی» سخنگوی شورای شهر شاهرود نیز با تایید این خبر؛ علت مرگ این کارگر را برخورد ناگهانی سر و گردن وی با تانکر آبرسانی عنوان کرده است.

به گفته وی، به دلیل جراحات وارده متاسفانه عملیات اورژانسی برای این کارگر شهرداری بی‌نتیجه ماند و این کارگر درگذشت.

قطع دست یک جوان هنگام کار با دستگاه پوست کن پسته در «جواد آباد»

به گزارش مهر مورخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، دست یک جوان هنگام کار با دستگاه پوست کن پسته در «جواد آباد» از توابع شهرستان ورامین قطع شد.

بعد از ظهر جمعه یک جوان که در کارگاه فرآوری پسته در «جواد آباد» مشغول به کار بود دچار حادثه شد.

در اثر این حادثه که هنگام کار با دستگاه پوست کن رخ داد، دست وی قطع شد.

بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار مهر، عوامل اورژانس شهرستان ورامین به سرعت در محل حادثه حاضر شده و اقدامات درمانی اولیه را انجام دادند.

وی توسط اورژانس هوایی به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد.

بخش «جواد آباد» بزرگ ترین بخش استان تهران و از توابع شهرستان ورامین است.

مرگ یک کارگر در کارخانه فرآوری مواد معدنی ایران

به گزارش ایرنا مورخ ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، صبح روز جمعه راننده کامیونت زیر آوار پسماندهای معدنی کارخانه فرآوری مواد معدنی ایران جان باخت.

بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی روابط عمومی شرکت فرآوری مواد معدنی ایران، راننده کامیونت به همراه راننده بیل مکانیکی در حال برداشت فیلتر کیک های پسماندهای این واحد معدنی برای انتقال به خط تولید بودند که زیر آوار پسماندهای ریزش کرده ماندند.

راننده بیل مکانیکی به سرعت خود را از زیر آوار بیرون کشید و نجات پیدا کرد اما راننده کامیون که تا این لحظه جنازه وی پیدا نشده است، زیر آوار فیلترکیک ها ماند.

این رانندگان نیروهای خدماتی شرکت پیمانکاری حمل و نقل مواد معدنی طرف قرارداد شرکت فرآوری مواد معدنی ایران در این واحد معدنی فعالیت می کردند.

این واحد فرآوری در ۲ کیلومتری شهر دندی قرار دارد.

فیلترکیک ها ارزش فرآوری مجدد دارد و به طور معمول واحدهای معدنی پس از مدتی برای استحصال مواد معدنی باقی مانده در پسماندها اقدام به فرآوری مجدد آنها می کنند.

هنوز تیم‌های مستقر در محل حادثه به همراه سگ‌های جست‌وجوگر موفق به یافتن جسد محبوس شده در زیر ضایعات معدن نشده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید