خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  حمله مجدد پلیس ضدشورش به کارگران هپکو و آذرآب اراک

حمله مجدد پلیس ضدشورش به کارگران هپکو و آذرآب اراک

خبرگزاری هرانا – شاهدان عینی می‌گویند یگان ضدشورش نیروی انتظامی، برای دومین روز متوالی با حمله به کارگران معترض کارخانه‌های “هپکو” و “آذرآب” اراک آنها را مورد ضرب و جرح قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، بسیاری از کارگران شرکت های هپکو و آذرآب، دیروز سه‌شنبه (۱۹ سپتامبر) در اعتراض به تاخیر چند ماهه در پرداخت حقوق خود دست به اعتراض و تحصن زدند که با حمله یگان ویژه نیروی انتظامی، به زخمی شدن تعدادی از آنان منجر شد.

با وجود برخورد دیروز، این کارگران امروز چهارشنبه ۲۹ شهریور هم به تجمع اعتراضی خود ادامه دادند که مجددا، به برخورد یگان ویژه با معترضان و مصدوم شدن عده ای دیگر انجامید.

ابوالفضل پوروفایی، مسئول کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان مرکزی، به خبرگزاری ایلنا گفته است که کارگران، به مدت “شش ماه” حقوق نگرفته‌اند.

کارگران این دو واحد تولیدی، در گذشته هم تجمعات دیگری را در واکنش به عدم پرداخت حقوق خود برگزار کرده بودند. در پی اعتراضات قبلی، برخی مسئولان استانی وعده حل مشکل کارگران را داده بودند اما این مشکل، هنوز برطرف نشده است

به گزارش ایلنا، خانه کارگراستان مرکزی امروز با صدور بیانیه ای از برخورد دیروز با کارگران به جای حل مشکلات آنها انتقاد کرده و خواستار رسیدگی دولت به “حرکت ناشایست نیروهای انتظامی” و “ضرب و شتم” کارگران شده است. خانه کارگر، همچنین از دولت حسن روحانی خواسته کمیته‌ای را برای “دلجویی از کارگران و پرداخت سریع مطالبات آنها” به استان مرکزی اعزام کند.

همزمان، کانون شوراهای اسلامی کار استان مرکزی با صدور بیانیه ای برخورد سه‌شنبه نیروی انتظامی با کارگران این دو کارخانه با “باتوم و گازاشک آور” را محکوم کرده و افزوده: “آیا کارگران نیروی کارند یا آشوبگر؟ که با نیروهای ویژه دسته پنجه نرم کنند.”

این تشکل کارگری خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات کارگران شده و ابراز تاسف کرده که “دیگر هیچ مقام مسئولی در استان حتی برای دلجویی از ماه‌ها تاخیر حقوق کارگران حاضر نمی‌شود”.

مهدی مقدسی نماینده مردم اراک در مجلس گفته با وجود برگزاری جلسات متعدد با مسئولان از جمله “وزیر صنعت و معاونانش و استاندار” و تصمیماتی که با حضور وزیر اتخاذ شده، هنوز” گشایشی در کار این واحدها” به وجود نیامده است.

وی از وزیر صنعت و معدن و استاندار استان مرکزی خواسته تا به طور اضطراری برای حل مشکلات این کارگران اقدام کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید