خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶, 18th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۳۰ ساعت ۲۳:۲۹:۵۰

    خانه  > slide, اعدام  >  چهار زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند

چهار زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – همزمان با روزی که رئیس جمهور ایران در مقر سازمان ملل متحد سخنرانی کرد و مسئله حقوق بشر در ایران در صدر توجهات جامعه بین المللی قرار داد، ۴ زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز چهارشنبه، مورخ ۲۹ شهریورماه، ۴ زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

این زندانیان طی دو گروه به سلول های انفرادی منتقل شده بودند و دست کم یک تن از آنان نیز از زندان ورامین برای اجرای حکم به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

تعداد زندانیان منتقل شده برای اجرای حکم بیش از این تعداد گزارش شده بود که تعدادی از افراد منتقل شده با دلایل مختلفی همراه با توقف حکم به بندهای خود بازگشتند.

زندانیان اعدام شده همگی متهم به “قتل” بودند و از این منظر به اعدام محکوم شده بودند. هویت احراز شده زندانیان توسط هرانا به شرح ذیل است:

سعید عباسپور، جعفر زمانی، مجتبی غیاثوند، جمشیدجوانبخت، حسین علی شیر، سیامک نعمتی که از اندرزگاههای ۲، ۳ و ۶ زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بودند.

مسعود اختیاری و منوچهر ایرانشاهی که از اندرزگاه ۷، سالنهای ۱۹ و ۲۰ زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بودند.

شاهپور احمدی که از زندان خورین ورامین جهت اجرای حکم اعدام به رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

یکی از نزدیکان آقای احمدی در مورد او به گزارشگر هرانا گفت “شاهپور احمدی به جرم قتل خواهرزاده اش پنج سال بود که در زندان خورین ورامین در زندان به سر می برد و روز دوشنبه این هفته جهت اجرای حکم به انفرادی های زندان رجای شهر کرج منقل شد.”

اسامی زندانیانی که اعدام شدند عبارت است از: “سامان محمدی، جمشیدجوانبخت، زندانی به نام حسام از اندرزگاه ۲ زندان رجایی شهر کرج، از هویت نفر چهارم نیز رضا حیدری احراز شده است”.

همزمان یکی از نزدیکان آقای احمدی به گزارشگر هرانا گفت: “امروز خوشبختانه آقای احمدی را به زندان ورامین برگرداندند و فعلا به ایشان گفتند که اعدام اش چهل روز به تعویق افتاده است”.

لازم به یادآوری است ساعاتی پیش حسن روحانی، رئیس جمهور در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک سخنرانی سالانه خود را ارائه کرد. مسئله حقوق بشر در ایران در مرکز توجه رسانه ها و جامعه جهانی در چنین روزی قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید