خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اعدام ۵ نفر در استان کرمان

اعدام ۵ نفر در استان کرمان

خبرگزاری هرانا – رییس کل دادگستری استان کرمان از اجرای حکم اعدام ۵ نفر در استان کرمان طی چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا منطقه کویر، “یدالله موحد” ظهر امروز ۲۹ شهریورماه در آئین تودیع و معارفه رییس دادگستری شهرستان ریگان اظهار کرد: “طی چندروز گذشته حکم اعدام ۵ نفر از عناصر و عوامل ناامنی در جنوب و شرق استان کرمان که از جهت اتهامات محاربه، شرارت، سرقت مسلحانه، آدم ربایی، قتل عمد محکومیت حاصل نموده پس از سیر مراحل و تشریفات قانونی در زندان و بعضا در ملاء عام به مرحله اجرا در آمده است”.

مجیدی قاضی اجرای احکام کیفری دادگاه شهرستان بم در خصوص یکی از اعدام شدگان این روز موسوم به “پرونده قتل سال ۹۴ امامزاده زید” گفت: قاتل بنام ع.خ ۳۸ ساله امروز قصاص شد.

او گفت این پرونده از جمله پرونده هایی بوده است که امنیت شهرستان را مورد اشاعه قرار داده بود و بدلیل اهمیت پرونده اصل پرونده و رسیدگی در مرکز استان اتفاق افتاد و بعد از صدور حکم و قطعی شدن ان بعنوان اینکه قتل در شهرستان بم رخ داده است روز یکشنبه ۲۷شهریور نیابتی به دست ما مبنی بر اجرای حکم واصل شد و زندانی جهت اجرای حکم به زندان بم منتقل شد.

در واقع ما فقط مرجع اجرا کننده نیابت در این خصوص بودیم.

وی افزود:امروز حکم بدون هیچ مشکل و حاشیه ای اجرا شد.کسی که حکمش اجرا شد علاوه بر بحث قتل،شخصی بود خودزنی و شرارت های بسیاری داشته است .
قاضی اجرای حکم درخصوص حکم محاربه اظهارداشت:محاربه به مبنای کشیدن سلاح به قصد رعب و وحشت مردم است و چون اصل رسیدگی پرونده نزدما نبوده است ما فقط در ارتباط با قصاص نفس حکم را اجرا کردیم .

گفتنی است که سحرگاه امروز، نیز دو زندانی دیگر به اتهام “تجاوز و قتل”، در پارس آباد استان اردبیل و شهرستان آق قلا استان گلستان در ملاءعام اعدام شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید