خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 20 سپتامبر 2017, 22nd of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2017/09/20 ساعت 1:05:38

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  سه تجمع اعتراضی برگزار شد

سه تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – در ادامه اعتراضات صنفی کارگران دو کارخانه آذرآب و هپکو، شماری از کارگران این دو واحد صنعتی صبح امروز در نقاط جداگانه شهر اراک تجمع کردند. همچنین تعدادی از سپرده گذاران واحد اعتباری ولیعصر، ظهر امروز در مقابل ساختمان اداری وزارت جهاد و کشاورزی در خیابان طالقانی تهران تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا مورخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۸، در ادامه اعتراضات صنفی کارگران دو کارخانه آذرآب و هپکو، شماری از کارگران این دو واحد صنعتی صبح امروز (۲۸شهریور ماه) در نقاط جداگانه شهر اراک تجمع کردند.

در تجمع نخست، گروهی از کارگران کارخانه آذر آب در ادامه پیگیری‌های صنفی خود، در مجاورت محل این کارخانه  تجمع کردند.

محل برپایی این اجتماع صنفی، محدوده سه راه خمین عنوان شده است و کارگران حاضر در آن مدعی هستند که حدود ۴ ماه است مطالبات مزدی طلبکارند.

معترضان از مسئولان مربوطه تقاضای رسیدگی موثر به موضوع برطرف شدن مسئله‌ بدهی‌های بیمه‌ای و بانکی این واحد صنعتی و از سرگیری فعالیت‌های کارخانه آذر آب را دارند.

این کارگران که در عین حال مالک بخشی از سهام آذرآب محسوب می‌شوند، نسبت به حاشیه‌های نشست اخیر مجمع عمومی سهامداران معترض هستند.

از قرار معلوم نتایج این مجمع که در دو روز متوالی  (۲۶ و ۲۷ شهریور ماه) در سالن تلاش وزارت کار در تهران برگزار شده است مورد ایراد نماینده سازمان بورس اوراق بهادار واقع شده است.

کارگران آذرآب نیز که نظری مشابه نماینده سازمان بورس دارند  معتقدند در برگزاری این نشست ترتیب‌های قانونی ملاحظه نشده است.

از سوی دیگر کارگران کارخانه هپکو اراک نیز در ادامه پیگیری‌های صنفی خود تجمعی اعتراضی دیگری را در منطقه مجاور محل کار خود برپا کردند.

در مورد مطالبات صنفی کارگران هپکو نیر گفته می‌شود که وضعیت نامعلوم معوقات مزدی باعث شده است تا شماری از این کارگران تجمع صنفی برپا کنند.

این کارگران می‌گویند که از زمستان سال گذشته تاکنون مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود را به صورت ناقص دریافت کرده‌اند و با وجود جابجایی کارفرما هنوز این بی‌نظمی ادامه داد.

تلاش‌های خبرنگار ایلنا برای پیگیری موضوع از طریق مسئولان کارخانه‌های ذکر شده تا کنون بی‌نتیجه مانده است اما پیگیری‌ها در این خصوص همچنان از سوی این خبرگزاری ادامه دارد.

«تا پولمو نداده هر روز همین بساطه»؛ تجمع دوباره‌ی مال‌باختگان واحد اعتباری ولیعصر در تهران

به گزارش انصاف نیوز مورخ ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، تعدادی از سپرده گذاران واحد اعتباری ولیعصر، ظهر امروز در مقابل ساختمان اداری وزارت جهاد و کشاورزی در خیابان طالقانی تهران تجمع کردند.

حدود ۵٠،۶٠ نفر از سپرده گذاران واحد اعتباری ولیعصر، بهارستان و رباط کریم، برای اعتراض و بازپس‌گیری مال خود مقابل ساختمان اداری وزارت کشاورزی در خیابان طالقانی استان تهران تجمع کردند. این افراد پلاکاردهایی با مضامین مختلف به همراه داشتند و شعار می‌دادند: «تا پولمو نداده، هرروز همین بساطه».

سایت محلی شهرستان بهارستان، «بهارستانه»، در تاریخ ۲۶ تیر ماه ۱۳۹۶ نوشته بود که این مال‌باختگان پیش از این نیز تجمعی مقابل فرمانداری شهرستان بهارستان داشته‌اند؛ این واحد اعتباری ۱۷۰ میلیارد تومان به شهروندان بدهکار است.

این موسسه که طبق اعلام رسمی بانک مرکزی، فاقد مجوز از بانک مرکزی است و طبق گزارش خبرگزاری صدا‌وسیما که در تاریخ ۲۵ شهریور ماه ۱۳۹۶ منتشر شده است، با مجوز شرکت‌های تعاون روستایی استان تهران به فعالیت اعتباری پرداخته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید