خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  دو زندانی در بروجرد و خرم آباد اعدام شدند؛ انتقال زندانی دیگری برای اجرای حکم

دو زندانی در بروجرد و خرم آباد اعدام شدند؛ انتقال زندانی دیگری برای اجرای حکم

خبرگزاری هرانا – دو زندانی به اتهام “قتل” در دو اجرای حکم مجزا، در زندان های بروجرد و خرم آباد اعدام شدند. همزمان زندانی دیگری در زندان بروجرد جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه روز گذشته مورخ ۲۷ شهریورماه و امروز سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶، دو زندانی به اتهام “قتل” به ترتیب در زندان های بروجرد و خرم آباد اعدام شدند.

حسین دالوند هویت زندانی است که روز دوشنبه پس از آنکه اولیای دم عدم رضایت خود را اعلام کردند در محل زندان بروجرد اعدام شد.

حاجی سبزعلی هویت احراز شده دیگر زندانی است که سحرگاه امروز با حضور اولیای دم و پس از طی تشریفات قانونی در زندان پارسیلون خرم آباد اعدام شد.

اعدام این زندانیان تا لحظه تنظیم این گزارش از سوی رسانه‌های رسمی اطلاع رسانی نشده است.

گفته می شود زندانی دیگری به هویت “پیمان جودکی” در زندان بروجرد کماکان در سلول انفرادی به سر می برد که در صورت عدم رضایت اولیای دم طی روزهای آینده در همین زندان اعدام خواهد شد.

لازم به یادآوری است که روز گذشته نیز دو زندانی در زندان مرکزی اردبیل و زندان مرکزی مشهد اعدام شدند.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

گفتنی است که بنا بر گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید