خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اصناف  >  مختار اسدی، فعال صنفی بازداشت شد

مختار اسدی، فعال صنفی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – امروز مختار اسدی عضو انجمن صنفی معلمان کردستان که برای پیگیری وضعیت وثیقه خود به دادگاه انقلاب تهران مراجعه کرده بود بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مختار اسدی، فعال صنفی و عضو انجمن صنفی معلمان کردستان که برای پیگیری وثیقه خود از بابت پرونده سابق به دادگاه انقلاب تهران مراجعه کرده بود بازداشت و به زندان منتقل شد.

این معلم کرد سنندجی پیش تر در سال ۱۳۸۵ در اعتراض بزرگ نمایندگان کانون‌های صنفی معلمان با فراکسیون مجلس توسط پلیس امنیت بازداشت شد و برای او پرونده ای مفتوح شد.

در آذرماه ۱۳۹۱ آموزش و پرورش استان کردستان حکم تبعید مختار اسدی، فعال صنفی معلمان را برای پنجمین سال پیاپی تمدید کرده بود که با شکایت نامبرده به دیوان عدالت اداری حکم مذکور لغو شد.

پس از آن مختار اسدی در سال ۸۹ پس از دستگیری‌های سریالی اعضای کانون صنفی معلمان مانند: محمود بهشتی‌لنگرودی، علی‌اکبر باغانی، سیدمحمود باقری و اسماعیل عبدی بازداشت و پس از دادگاهی عاری از استانداردهای دادرسی عادلانه به بند ۲۰۹ اوین رفت. اسدی پس از ۶۶ روز بازداشت با وثیقه از زندان آزاد شد و قاضی صلواتی در شعبه پانزده دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام برایش حکم یک سال حبس صادر کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید