خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  محکومیت یک تبعه خارجی به اعدام

محکومیت یک تبعه خارجی به اعدام

خبرگزاری هرانا – دو شهروند غیر ایرانی به اتهام قتل محاکمه شدند. قضات متهم ردیف اول را به اعدام و متهم ردیف دوم را به تحمل ۲۵ سال حبس تعزیری و ترک خاک ایران محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، مرد افغانستانی که با همدستی هموطنش مردی را به قتل رسانده و جسدش را مثله کرده بود، به قصاص محکوم شد. همدست متهم نیز به ۲۵ سال حبس و ترک خاک ایران محکوم شده است.

دهم آذرماه سال ۹۳، مردی مأموران پلیس پایتخت را از ناپدید شدن برادرش امید ۳۰ ساله باخبر کرد و گفت: “چند روزی است برادرم گم شده است”.

مأموران پلیس با ردیابی تلفن همراه امید، مردی افغانستانی را به نام زکی ۲۴ ساله بازداشت کردند.

متهم با اقرار به قتل گفت: “مدتی قبل متوجه شدیم مقتول گردنبند طلای ما را دزدیده است. روز حادثه خواستیم گردنبند را پس بگیریم که با هم درگیر شدیم. در آن درگیری با چاقو او را کشتم و با یعقوب جنازه را در چاه انداختیم، اما از ترس پلیس آن‌ را بیرون آوردیم و با هم جسد را مثله کردیم. سپس در قالب‌های گچ ریختیم و در چند جای شهر رها کردیم”.

پس از اعترافات تکان دهنده متهم، یعقوب ۲۱ ساله بازداشت شد و بعد از کشف بقایای جسد در چند نقطه شهر، متهمان روانه زندان شدند.

پرونده به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و هفته گذشته به ریاست قاضی اصغرزاده روی میز هیئت قضایی قرار گرفت.

دو متهم در جریان محاکمه به جرمشان اعتراف کردند.

در پایان هیئت قضایی زکی را به قصاص و یعقوب را به ۲۵ سال حبس و ترک خاک ایران پس از پایان دوره حبس محکوم کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید