خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶, 22nd of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ ساعت ۲۱:۵۲:۱۶

    خانه  > اعدام  >  گذشت از اعدام با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش

گذشت از اعدام با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش

خبرگزاری هرانا – با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش و جمعی از مسئولان خانواده اولیای دم فردی که به دست سرباز یک پادگان حین خدمت به قتل رسیده بود گذشت خود از قصاص محکوم را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، تالار گلایول کرمانشاه امروز میزبان امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و همچنین خانواده یارمحمدی برگزار شد.

به گفته سخنرانان این آئین مرحوم ‘شهاب یارمحمدی’ جوان ۲۵ ساله ساکن روستای سرآبله کرمانشاه در تاریخ ۲۵ مرداد سال ۹۲ با شنیدن صدای تیراندازی در روستا برای اطلاع از موضوع به طرف پادگان می رود و در حین بحث و گفتگو با نگهبان این پادگان در ارتباط با چرایی تیراندازی، چند تیر به صورت غیرعمد از طرف نگهبان شلیک و به این جوان اصابت می کند و متاسفانه جان خود را از دست می دهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران که خود اهل کرمانشاه است در سخنانی در این آئین با قدردانی از منش و بزرگی خانواده یارمحمدی گفت: “این سومین دیدار با این خانواده برای گرفتن رضایت از آنها است که در آن شرکت می کنم و خوشحالم که این خانواده با توسل به خداوند بزرگ، قرآن کریم و ائمه اطهار لذت بخشیدن و گذشت را برای خود کسب کردند”.

پدر یارمحمدی طی سخنان خود یکی دیگر از دلایل خود برای بخشش را رعایت عدالت در حق خانواده او در راستای پایمال نشدن خون فرزندش دانست و گفت: “دستگاه قضایی واقعا به درستی بین ما و ارتش قضاوت کرد و حق را به حق دار داد و پسرم را بی گناه شناخت که این موضوع تسکینی بر زخم ما بود”.

در این آئین با اهدای لوح تقدیری به پدر و مادر مرحوم شهاب یارمحمدی این اقدام آنان مورد تقدیر قرار گرفت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید