خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ ساعت ۰:۱۶:۲۳

    خانه  > کارگران  >  کارکنان دو واحد خدماتی دست به تجمع اعتراضی زدند

کارکنان دو واحد خدماتی دست به تجمع اعتراضی زدند

خبرگزاری هرانا – صبح امروز تجمع کارگزاران مخابرات روستایی کشور برای دومین روز متوالی در تهران ادامه دارد. همچنین حدود ۷۰ کارگر شاغل در بخش فضای سبز شهرداری آبادان در اعتراض به آنچه که پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود عنوان کردندامروز مقابل ساختمان سازمان پارک ها و فضای سبز این شهر تجمع صنفی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، تجمع کارگزاران مخابرات روستایی کشور برای دومین روز متوالی در تهران ادامه دارد.

این کارگزاران که از استان‌های مختلف به تهران آمده اند، برای دومین روز مقابل شرکت مخابرات ایران جمع شدند.

این کارگزاران خواسته‌های خود را اجرای ماده ۸۳ قانون کار و تبعیت از بخشنامه‌های وزارت کار در ارتباط با طرح طبقه بندی مشاغل عنوان می‌کنند.

به گفته یکی از معترضین، عقد قرارداد دائم و اجرای دقیق طرح طبقه بندی خواسته‌هایی است که کارگزاران مخابرات روستایی مدتهاست از طرق مختلف مطالبه می‌کنند.

از قرار معلوم، روز گذشته پس از خاتمه تجمع، نمایندگان کارگزاران با مسئولان شرکت مخابرات جلسه‌ای برگزار کردند که ظاهرا این جلسه به نتیجه مطلوب نرسیده است.

کارگزاران می‌گویند: “از نتیجه جلسه راضی نیستیم و نتوانستیم در مورد شرایط قرارداد و اجرای طرح طبقه‌بندی با مخابرات به توافق برسیم”.

روز گذشته سخنگوی شرکت مخابرات ایران در ارتباط با تجمع کارگزاران مخابرات روستایی گفت: “کارگزاران مخابرات روستایی معتقدند که شرکت مخابرات باید با آنها قرارداد مستقیم منعقد کند که از نظر قانونی این امر، غیرممکن است”.

کارگران فضای سبز آبادان در انتظار دریافت حقوق معوقه

به گزارش ایرنا، معترضان اظهارکردند: “در بخش فضای سبز شهرداری آبادان کار می کنیم و چهار ماه است که حقوق و مزایای ما پرداخت نشده است”.

آنها افزودند: “از مسئولان شهرداری آبادان و شورای اسلامی شهر تقاضای رسیدگی به مشکل پرداخت نشدن حقوق خود را داریم”.

یکی از این کارگران گفت: “مدت چهار ماه است که حقوق و مزایای کارگران فضای سبز پرداخت نشده و تاکنون چندین نوبت از مسئولان امر خواستار رسیدگی به مشکل پرداخت حقوق شدیم ولی کسی به فکر ما نیست”.

وی که خواست نامش ذکر نشود افزود: “کارگران که از قشر ضعیف جامعه هستند اینگونه مورد برخورد قرار می گیرند و در صورت اعتراض نیز تهدید به اخراج می شوند”.

مدیرعامل فضای سبز و سازمان پارک های آبادان در این باره گفت: “حقوق این کارگران پرداخت شده و تنها ۲ ماه از مزایای آنها باقی مانده است”.

حسین جمال گلی اظهارکرد: “تمامی مطالباتی که کارگران از سازمان پارک ها و فضای سبز آبادان طلب دارند در روزهای آینده پرداخت می شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید