خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶, 25th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ساعت ۲۰:۳۷:۱۴

    خانه  > کارگران, کودکان  >  بررسی مشکل کودکان زباله گرد در شورای شهر

بررسی مشکل کودکان زباله گرد در شورای شهر

خبرگزاری هرانا – عضو کمیسیون سلامت شورای شهر تهران از بررسی ویژه مشکلات کودکان زباله گرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، ناهید خداکرمی با اشاره به فعالیت کودکان زباله گرد در معابر شهر تهران، گفت: زباله گردی کودکان را می‌توان یکی از معضلات و بیماری‌های مزمن شهری دانست که بسیار دردآور است.

وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد حضور این کودکان زباله گرد در تمامی سطوح هستیم،‌ گفت: “در روز عید قربان که برای بازدید از مراکز عرضه دام رفته بودم دیدم که به کودکان لباس‌های نو پوشانده و آنجا هم این افراد مشغول به کار بودند و هر چه سعی کردیم از آنها در مورد نحوه سازماندهی و به کارگیری‌شان سوالاتی بپرسیم اما به دلیل ترس این کودکان موفق نشدیم”.

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر با بیان اینکه بررسی وضعیت کودکان زباله گرد در دستور کار کمیسیون سلامت شورای شهر قرار دارد، ادامه داد: “باید منشأ سازماندهی کودکان در محل‌های دپوی زباله و … مشخص شود تا متوجه شویم کجا و یا چه کسانی آنها را به کار می‌گیرند”.

وی با بیان اینکه برخی NGOها اطلاعاتی در خصوص این کودکان زباله گرد ارائه کردند که نیازمند راستی آزمایی است، گفت: “برخی از این کودکان مهاجران افغان و پاکستانی هستند و مابقی ایرانی هستند که قطعا باید فکری به حال آنها کرد”.

خداکرمی با بیان اینکه کودکان زباله گرد به دلیل وسعت درگیری‌شان با زباله در معرض بیماری قرار دارند تصریح کرد: “همچنین ممکن است از این کودکان سوء استفاده شود و یا آنها در معرض خشونت قرار گیرند”.

وی با بیان اینکه ساماندهی کودکان زباله گرد معنا ندارد بلکه معتقدیم که از اساس نباید این کودکان کار کنند، گفت: “کودکان زباله گرد برای این اقدام خود دلایلی دارند که بیشتر به دلیل نیاز مالی، مشکلات خانواده، بدسرپرستی و یا بی سرپرستی است که باید ضمن احصاء این مشکلات، برای رفع آنها چاره اندیشی شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید