خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶, 24th of September 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ساعت ۱۶:۲۷:۱۷

    خانه  > کارگران  >  اخراج و معوقات مزدی کارگران در دو واحد مختلف

اخراج و معوقات مزدی کارگران در دو واحد مختلف

خبرگزاری هرانا – داستان تمام نشدنی اخراج کارگران در استان پر بیکار کهگیلویه و بویراحمد همچنان روند دنباله داری را طی و اکنون به ایستگاه شهرداری دوگنبدان رسیده است. همچنین ۲۱۳ کارگر ذوب آهن اردبیل ماه‌هاست مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند. حدود ۱۰۰ تن از این کارگران که در پی ماه‌ها اعتصاب و اعتراض، اعتصاب غذا کرده بودند، با وعده دادستان اردبیل مبنی بر پرداخت مطالبات معوقه‌شان اعتصاب غذای خود را شکستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از قدس آنلاین مورخ پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶، هنوز دو هفته از تشکیل شورای جدید شهر دوگنبدان نگذشته است و جوهر حکم سرپرستی علی محمد آقایی خشک نشده و بررسی صلاحیت مسعود ظفری به عنوان شهردار دوگنبدان از سوی استانداری تایید نشده، طبق شنیده ها تعدادی از کارگران شهرداری دوگنبدان اخراج یا بلاتکلیف شدند.

داستان تمام نشدنی اخراج کارگران در استان پر بیکار کهگیلویه و بویراحمد همچنان روند دنباله داری را طی و اکنون به ایستگاه شهرداری دوگنبدان رسیده است.

تعدادی از این کارگران اظهار داشتند که اکثر کارگران اخراجی متاهل هستند و در زمان اردلان زینل زاده با ما قرارداد یک ساله بسته شده و اکنون هنوز دو ماه از قرارداد نگذشته و جوهر آن خشک نشده ما را اخراج کرده اند و به همین دلیل صبح امروز در دفتر شهرداری و  در ادامه جلوی محل فرمانداری گچساران  تجمع کرده ایم.

دلیلی در خصوص اخراج این کارگران که تعدادشان به حدود ۲۰ نفر می رسد مشخص نشده است.

هرچند که براساس اطلاعات دریافتی سرپرست شهرداری و اعضای شورای شهر در حال پیگیری موضوع هستند اما بهتر است هر چه زودتر وضعیت این کارگران زحمت کش مشخص شود.

دستمزدهای معوقه ۱۷ ماهه در ذوب‌آهن اردبیل

به گزارش رادیو زمانه مورخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱۳ کارگر ذوب آهن اردبیل ماه‌هاست مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند. حدود ۱۰۰ تن از این کارگران که در پی ماه‌ها اعتصاب و اعتراض، اعتصاب غذا کرده بودند، با وعده دادستان اردبیل مبنی بر پرداخت مطالبات معوقه‌شان اعتصاب غذای خود را شکستند.

یک سوم مطالبات برخی کارگران پرداخت شده و برخی کارگران هنوز ۱۷ ماه مطالبات معوقه دارند.

اعتصاب، تجمع و تظاهرات‌ مکرر کارگران ذوب آهن اردبیل در اعتراض به ۱۷ ماه دستمزد معوقه سرانجام به اعتصاب غذا و تحصن کارگران در مسجد «میرزا علی‌اکبر» اردبیل منجر شد.

روز ۲۲ تیر ماه دادستان اردبیل با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به خواست‌های کارگران وعده داد مطالبات کارگران در سه قسط به آنان پرداخت شود.

قسط اول مطالبات کارگران پرداخت شد و کارگران به اعتصاب غذا و تحصن خود پایان دادند. خبرگزاری مهر در گزارشی از وضعیت کنونی کارگران ذوب آهن اردبیل نوشته است آن وعده دادستان و وعده‌های بعدی مسئولان اداره کار هنوز عملی نشده و برخی کارگران در تامین هزینه‌های زندگی خود دچار مشکل جدی شده‌اند.

پس از گذشت حدود سه ماه هنوز خبری از پرداخت مابقی مطالبات نیست و برخی کارگران هنوز ۱۷ ماه دستمزد معوقه دارند.

قاسم رحیمی، مدیرکل اداره کار استان اردبیل گفته است تنها بخش اندکی از طلب کارگران پرداخت شده و برخی کارگران مطالباتی از سال‌های قبل دارند.

کارخانه ذوب آهن اردبیل توسط  بخش خصوصی ایجاد شده و گفته می‌شود سرمایه‌دار اصلی کارخانه را به یک پیمانکار اجاره داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید