خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  صدور حکم دوبار اعدام برای یک متهم در تهران

صدور حکم دوبار اعدام برای یک متهم در تهران

خبرگزاری هرانا – مردی که به خاطر لونرفتن قتل پدرش، برادرش را هم به قتل رسانده ‌بود، به دو بار اعدام محکوم شد؛ این مرد مدعی شد به خاطر انتقام از مرگ مادرش، پدرش را کشته بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شرق، سال ٩٢ زن جوانی به اداره پلیس مراجعه کرد و گفت: “چند روز پیش همسرم برادر خودش را کشت و جسدش را به شمال کشور برد و کنار دریا دفن کرد. با اعلام این خبر مأموران بلافاصله تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و با مراجعه به محل دفن مقتول که این زن در اختیار مأموران قرار داده بود، توانستند جسد او را کشف کنند و متهم را که مرد جوانی به نام شاهین بود، بازداشت کنند. آنها در ادامه تحقیقات متوجه شدند شاهین نه‌تنها برادرش بلکه پدرش را نیز سال‌ پیش به قتل رسانده است. کارآگاهان همچنین در ادامه بررسی‌ها متوجه شدند این مرد در هر دو قتل قربانیانش را مسموم کرده و در قتل دوم از همسرش نیز کمک گرفته است. شاهین در بازجویی‌ها به کارآگاهان گفت: سال‌ها پیش مادرم خودکشی کرد؛ آن روز یکی از تلخ‌ترین روز‌های عمرم بود. مادرم قبل از اینکه خودکشی کند، از من خداحافظی کرد و به طبقه چهارم ساختمان رفت و خودش را به پایین انداخت. هنگامی که بالای سرش رفتم هنوز نفس می‌کشید و درحالی‌که سرش روی پای من بود، جان داد. چند روز پس از این حادثه در تلفن همراه پدرم پیامکی دیدم که نشان می‌داد مادرم به خاطر اختلافاتی که با پدرم داشت، خودکشی کرده است. با دیدن این پیامک از پدرم کینه به دل گرفتم و تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم. برای عملی‌کردن انتقام از پدرم اول او را با خوراندن شیرینی مسموم بیهوش کردم و در ادامه شیر گاز را باز کردم تا همه فکر کنند مرگ پدرم یک اتفاق بوده است”.

متهم در ادامه درباره قتل دوم گفت: “یک سال پس از قتل پدرم، برادرم همه‌چیز را فهمید. او درباره قتل پدرم حرف‌‌هایی می‌زد و ممکن بود من را لو بدهد؛ برای همین او را نیز به قتل رساندم. روز حادثه زمانی که برادرم به خانه ما آمده بود، با شیرینی مسموم او را بیهوش کردم و سپس رویش یک پتو انداختم و با چاقو او را به قتل رساندم، جسدش را داخل چمدان گذاشتم و در محمودآباد کنار یک ویلای اجاره‌‌ای دفنش کردم. در ادامه کارآگاهان از ژاله درباره قتل بازجویی کردند؛ او به کارآگاهان گفت: زمانی که با شاهین ازدواج کردم، از قتل پدرش خبر نداشتم. زمانی متوجه این موضوع شدم که همسرم تصمیم گرفت برادرش را به قتل برساند و من را تهدید کرد درباره این موضوع به کسی حرفی نزنم. اما من ترسیدم قربانی بعدی خودم باشم برای همین به اداره پلیس مراجعه کردم و همه چیز را لو دادم. من در این ماجرا هیچ نقشی نداشتم”.

پلیس در ادامه بررسی‌ها متوجه شد مبلغ زیادی پول پس از قتل برادر شاهین به حساب ژاله واریز شده است. بنابراین بار دیگر ژاله را مورد بازجویی قرار دادند. او بار دیگر ادعا کرد در قتل برادر همسرش نقشی نداشته و اصلا در جریان مبلغی که به حساب او واریز شده است، نیست.

به‌این‌ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست علیه متهمان در اختیار شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی قربان‌زاده قرار گرفت.

در ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد و سپس خواهر و برادر شاهین به‌عنوان ولی‌ دم پدرشان در جایگاه حاضر شدند.

خواهر شاهین او را بخشید اما برادرش خواستار قصاص برادرش شد.

در ادامه نوبت به فرزند قربانی دیگر پرونده که برادر شاهین بود، رسید که او نیز درخواست قصاص عمویش را کرد.

در ادامه متهم در جایگاه ویژه قرار گرفت و با قبول اتهاماتش گفت: “قبول دارم که اشتباه کردم اما همسرم نیز گناهکار است. او به‌جای اینکه جلوی من را بگیرد، در قتل دوم به من کمک کرد و با کمک او حساب بانکی برادرم را با جعل امضا خالی کردیم. امضا از سوی همسرم جعل شد، چون من می‌ترسیدم و حالم بد بود، زنم امضای برادرم را جعل کرد”.

هنگامی که نوبت به متهم ردیف دوم رسید، او منکر جعل امضا شد و گفت: “در قتل برادرشوهرم نقشی نداشتم، البته قبول دارم با شوهرم او را به محمودآباد بردیم، همسرم من را تهدید کرده بود و من از ترس شوهرم این کار را کردم”.

با پایان جلسه رسیدگی قضات برای صدور رأی وارد شور شدند و در نهایت شاهین را به دو بار قصاص محکوم و ژاله را از قتل تبرئه کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید