خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم حبس و ۹۹ ضربه شلاق برای یک متهم

صدور حکم حبس و ۹۹ ضربه شلاق برای یک متهم

خبرگزاری هرانا – یک متهم به “رابطه نامشروع” به زندان و شلاق محکوم شد. میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شهروند، مریم که پس از جدایی از همسرش به تنهایی در یک آپارتمان زندگی می‌کرد حرفه ماساژوری را برای تأمین هزینه زندگی‌اش یاد گرفت تا این‌که با مرد جوانی که ادعا می‌کرد پزشک فیزیوتراپ است، آشنا شد. پزشک جوان پس از اعتمادسازی مدعی شد که به کمک یک بازیگر سرشناس و مطرح قصد راه‌اندازی یک مرکز فیزیوتراپی را دارد و به زن جوان پیشنهاد داد تا برای کار با آنها همکاری کند.

مریم که فکر می‌کرد حرف‌های پزشک فیزیوتراپ صحت دارد و با توجه به این‌که به کارش علاقه داشت، پذیرفت تا در این مرکز با آنها همکاری کند. در این مرحله میثم خواست تا مریم برای صحبت‌های بیشتر در مورد کار میهمان خانه‌اش شود.

زن جوان که به میثم اعتماد کرده بود به خانه پزشک فیزیوتراپ رفت و با توجه به این‌که بعضی‌ اوقات در پاهایش احساس درد شدید می‌کرد، پزشک جوان پس از معاینه قرصی را برای آرام‌شدن درد پا به مریم داد. زن جوان پس از خوردن این قرص بیهوش شد و پس از این‌که به هوش آمد، متوجه شد که پزشک جوان او را هدف آزار و اذیت قرار داده است.

زن جوان صبح روز بعد به وزارت بهداشت و قوه قضائیه رفت و پس از پیگیری‌های زیاد متوجه شد که میثم پزشک نبوده و هیچ رابطه دوستی با بازیگر و کارگردان سرشناس طنز ندارد و با جعل چاپ کار ویزیت جعلی دست به این فریبکاری شوم زده است بنابراین این زن با حضور در اداره پلیس این سرنوشت تلخ را بازگو کرد.

بدین ترتیب تیمی از ماموران پلیس برای دستگیری پزشک قلابی وارد عمل شده و خیلی زود میثم دستگیر شد؛ اما پس از دستگیری ادعا کرد که اظهارات مریم دروغ است و هیچ رابطه‌ای با او نداشته است.

در ادامه، روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران به صورت غیر علنی و پشت درهای بسته برگزار شد. در این جلسه میثم ادعا کرد که مریم با رضایت خودش به خانه او رفته و با هم ارتباط داشته‌اند.

در پایان نیز رئیس دادگاه همراه دو قاضی مستشار دیگر وارد شور شده و میثم را از اتهام تجاوز به عنف تبرئه و به خاطر رابطه با زن جوان به ٩٩ضربه شلاق و در ماجرای غصب عنوان پزشک به یک‌سال‌ونیم زندان محکوم کردند.

میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات‌های غیر‌انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید