خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶, 19th of June 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ساعت ۲۰:۱۲:۱۴

    خانه  > زندانیان  >  واکنش دادستان تهران: تسلیم اعتصاب غذای زندانیان نمی شویم

واکنش دادستان تهران: تسلیم اعتصاب غذای زندانیان نمی شویم

خبرگزاری هرانا – علاوه بر تعدادی از زندانیان در زندانهای مختلف کشور هم اکنون تعداد پرشماری از زندانیان در زندان رجایی شهر کرج در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برند. در واکنش به چنین اعتراضاتی و در حالی که انتظار رسیدگی به مطالبات زندانیان معترض می رود دادستان تهران گفت “دستگاه قضا تسلیم اعتصاب غذای زندانیان نمی شود”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، عباس جعفری دولت آبادی در همایش علمی کاربردی زندان و کاهش جمعیت کیفری اظهار کرد “حتما باید قضات و دادیاران بر بازداشتگاه‌ها نظارت کنند تا حوادثی پیش نیاید که شأن نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند.”

جعفری دولت‌آبادی ادامه داد: “به برخی زندانیان که به اعتصاب غذا و سایر تهدیدها روی می‌آورند اعلام می‌کنیم که این اقدامات، اموری شکست خورده است و دستگاه قضایی تسلیم این موارد نمی‌شود. مجازات زندانیان باید به طور کامل اجرا شود و قرار نیست ما تحت تاثیر برخی اقدامات زندانیان از جمله اعتصاب غذا قرار گیریم”.

اظهارات دادستان تهران در حالی طرح می شود که همزمان ۱۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج و تعدادی زندانی سیاسی و عادی دیگر در اقصی نقاط کشور در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برند. خواسته این زندانیان عمدتا برخلاف گفته دادستان تهران در مورد نقض حقوق آنان در محیط زندان خلاصه می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید