خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  چهار تن در اشنویه و ارومیه نسبت به احکام صادره اعتراض کردند

چهار تن در اشنویه و ارومیه نسبت به احکام صادره اعتراض کردند

خبرگزاری هرانا – چهار تن از بازداشت شدگان نهادهای امنیتی در اشنویه و ارومیه که در پرونده‌های جداگانه‌ای از سوی دستگاه قضایی به ۱۸ سال حبس محکوم شدند، نسبت به احکام صادره درخواست تجدیدنظر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، سید «شهاب حسینی» از اهالی روستای بیژآباد اشنویه که از سوی دادگاه انقلاب این شهرستان به اتهام «همکاری با احزاب کُردی» به سه سال حبس محکوم شده است، نسبت به این حکم اعتراض کرد.

او در سال ۱۳۹۵ از سوی نیروهای وزارت اطلاعات در اشنویه بازداشت شده و به بازداشتگاه اطلاعات ارومیه منتقل شد. وی بعد از دو ماه و نیم بازجویی تحت شکنجه به زندان اشنویه انتقال یافته و بعد از مدتی، با قید وثیقه آزاد شد.

در خبری دیگر، سە شهروند از اهالی اشنویە به نامهای «رسول شایر»، «مولود شایر» و «عبدالواحد سلامت» هرکدام نسبت به احکام ۵ سال حبس تعزیری خود اعتراض کرده‌اند.

این افراد کە اوایل دی‌ماه ١٣٩۵ بازداشت شدە بودند، بە اتهام «تبلیغ علیه نظام از طریق فعالیت‌های مذهبی» از سوی دادگاه انقلاب ارومیە هر کدام بە تحمل ۵ سال حبس محکوم شدەاند. آنها بعد از طی مراحل بازجویی، بە زندان مرکزی ارومیە منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید