خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در تهران به اعدام محکوم شد

یک زندانی در تهران به اعدام محکوم شد

خبرگزاری هرانا – شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران پدر و پسر متهم به قتل را محاکمه و برای یک تن از آنان حکم اعدام صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، در این جنایت که بیستم آبان سال ۹۲ دریکی از روستاهای حوالی پاکدشت رخ داد پسرجوانی به نام احمد جان باخت و ضاربان که پدری به نام یاسر و پسرش شهروز بودند از محل جنایت گریختند. کارآگاهان جنایی یکسال بعد متهم ردیف دوم را دریک قرار صوری در اندیمشک دستگیرکردند و پدرفراری‌اش وقتی متوجه دستگیری پسرش شد چند ساعت بعد خود را به کلانتری معرفی کرد.

صبح دیروز پدر به اتهام قتل و پسر به خاطر مباشرت در جنایت در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغرعبداللهی و با حضور قاضی واعظی-مستشاردادگاه – محاکمه شدند.

در ابتدای جلسه اولیای دم خواستار قصاص متهمان شدند آنگاه متهم ردیف اول پای میز محاکمه ایستاد و در دفاع از خود گفت: “روز حادثه من و پسرم با خودروی پژو پرشیا درحال عبور از روستا بودیم که هنگام عبور با یک دسته عزاداری روبه‌رو شدیم که اختلافات گذشته باعث نزاع شد و تعدادی از جوانان با ما درگیر شدند و من هم از خودرو قمه‌ای برداشتم تا از خودم دفاع کنم که این اتفاق افتاد”.

درادامه، شهروز هم که در زمان وقوع قتل ۱۷ ساله بود، گفت: “من در درگیری حضور داشتم اما برای کشتن مقتول انگیزه‌ای نداشتم و مرگ وی یک اتفاق بود”.

پس ازآخرین دفاعیات متهمان، قضات وارد شور شدند که متهم ردیف اول به قصاص- اعدام – و متهم ردیف دوم به سه سال اقامت اجباری در کانون اصلاح و تربیت و پرداخت نصف دیه کامل یک مرد مسلمان محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید