خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هفته نامه «صدا» به علت توهین به مقامات مجرم شناخته شد

هفته نامه «صدا» به علت توهین به مقامات مجرم شناخته شد

خبرگزاری هرانا – دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات از مجرم شناخته شدن “هفته نامه صدا” با عنوان اتهامی “توهین به مقامات” خبرداد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، علی اکبر کسائیان در خصوص جزئیات جلسه امروز دادگاه مطبوعات گفت: “پرونده سایت آپارات به اتهام عرضه و پخش آثار دیگران بدون اجازه  مورد رسیدگی قرار گرفت که با اکثریت آرا مجرم شناخته نشد”.

وی افزود: “پرونده بعدی مربوط به مدیر مسئول وقت روزنامه ایران (کاوه اشتهاردی) به اتهام افترا و نشر اکاذیب بود که در هر دو مورد به اتفاق آرا مجرم شناخته نشد”.

دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات به رسیدگی به اتهامات هفته نامه صدا اشاره و تصریح کرد: “پرونده هفته نامه صدا به اتهام نشر مطالب خلاف واقع و ترویج مطالبی که به نظام اسللامی لطمه وارد می کند مورد رسیدگی قرار گفت. این پرونده دو متهم داشت که در هر دو مورد با اکثریت آرا مدیر مسئول و نویسنده مطلب مجرم شناخته نشدند”.

وی در خصوص اتهام دیگر این هفته نامه گفت: “اتهام سوم این هفته نامه توهین به مقامات بالای کشور بود که با اکثریت آرا مجرم شناخته شدند. ضمنا هیئت منصفه دادگاه مطبوعات با اکثریت آرا متهمان را مستحق تخفیف ندانست”.

کسائیان اظهارداشت: “هر سه این پرونده در شعبه ۹دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی مورد رسیدگی قرار گرفت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید