خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مهدی کروبی برای چهارمین بار مورد عمل قلب قرار گرفت

مهدی کروبی برای چهارمین بار مورد عمل قلب قرار گرفت

خبرگزاری هرانا – مهدی کروبی امروز، شنبه، برای چهارمین بار مورد عمل قلب قرار گرفت. دقایقی پیش آقای کروبی پس از دو ساعت از اتاق عمل جراحی خارج گردید.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سحام، در گفت‌وگویی با خانم کروبی از دلایل عمل مجدد قلب این رهبر معترض که دو روز پیش اعتصاب غذای خود را شکسته بود، پرسیدیم.

همسر مهدی کروبی گفت: “همانطور که می‌دانید پنج شنبه هفته گذشته ۱۹ مرداد ماه آقای کروبی پس از دوبار آنژوگرافی و عمل تعبیه پیس ‌میکر از بیمارستان قلب مرخص و به محل حصر بازگردانده شد. چند روز بعد، دقیقا در روز سه شنبه ۲۴ مرداد در قسمتی که پیس میکر تعبیه گردیده بود ایشان احساس ناراحتی و درد شدیدی کردند”.

خانم کروبی اضافه کرد: “در بامداد چهارشنبه ۲۵ مرداد آقای کروبی پس از نماز صبح تصمیم به اعتصاب غذای خشک گرفتند. تصمیمی که پیش‌تر آن را به مقامات گوشزد کرده بودند و مردم عزیزمان در جریان آن هستند”.

هنگامیکه پزشک محترم وزرات اطلاعات برای کنترل وضعیت جسمی ایشان به خاطر اعتصاب غذای خشک به محل حصر آمدند با فشار خون بالا و وضعیت بد نبض همسرم مواجه شدند.

بدنبال تماس ایشان با وزیر محترم بهداشت و درمان حدود ساعت یک بامداد تصمیم به انتقال آقای کروبی به بیمارستان گرفته شد.

فاطمه کروبی تصریح کرد: “در بیمارستان یکی از پزشکان متخصص متوجه اشکالات موجود در کارایی پیس‌میکر شد. آقای کروبی بعلت وضعیت جسمی شان به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند. در ارتباط با معضل پزشک معالج بر این باور است که ۵ تا ۱۰ درصد بیماران پس از تعبیه پیس میکر ممکن است بعلت جابجایی و قطع لید با مشکل مواجه گردند که متاسفانه در مورد آقای کروبی این اتفاق افتاده بود بدون آنکه متوجه این معضل اساسی شویم. لذا متخصصین عروق در کت لب امروز به این مهم پرداختند”.

از خانم کروبی درباره عمل امروز پرسیدیم. فاطمه کروبی در پاسخ گفت: “امروز مجددا آقای کروبی با این جسم ضعیف شان راهی اتاق عمل شدند و پس از دو ساعت از اتاق خارج و درحال حاضر در ریکاوری هستند”.

این نماینده دوره پنجم مجلس تاکید کرد که تصمیم آقای کروبی در اعتصاب غدا خواست و عنایت خدا بود زیرا پس از انتقال به بیمارستان متوجه عدم کارایی پیس میکر تعبیه شده شدیم. ما این عنایت الهی را مرهون و مدیون دعای خیر مردم هستید.

از خانم کروبی درباره اشتباه و خطای پزشکی در عمل پیشین آقای کروبی پرسیدیم که در پاسخ گفتند خدا را شاکریم که در انتقال مجدد به بیمارستان متوجه این موضوع شدیم. امیدوارم امروز این مشکل به درستی مرتفع گردد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید