خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶, 20th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۶/۱۴ ساعت ۱:۰۱:۰۵

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت دو شهروند در ایلام و کرمانشاه

بازداشت دو شهروند در ایلام و کرمانشاه

خبرگزاری هرانا – نیروهای امنیتی در شهرستان ایلام یک دانشجو را بازداشت کردند. در شهرستان سرپل‌ذهاب در استان کرمانشاه هم یک شهروند مدت دو روز را در بازداشت اداره اطلاعات گذراند.

بە گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز ۲۵ مردادماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی، یک دانشجوی دانشگاه باختر ایلام به نام «سهیل محمدپور» از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

سهیل محمدپور از همکاران نشریات دانشجویی در استان ایلام است که احتمال می رود به علت چاپ مطلبی انتقادی در رابطه با دخالتهای بسیج دانشجویی در امور فرهنگی بازداشت شده باشد.

تاکنون مشخص نشده که بازداشت وی از سوی کدام ارگان صورت گرفته است.

همزمان در گزارشی دیگر روز ۲۱ مردادماه، یک شهروند در سرپل‌ذهاب به نام «حیدر الیاسی» برای مدت دو روز از سوی ماموران اداره‌ی اطلاعات بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفت.

بازداشت حیدر الیاسی در رابطه با خروج احتمالی غیرقانونی یکی از فرزندانش از مرز صورت گرفته و به خانوادە‌ی الیاسی گفته شده است کە فرزندشان باید بە زادگاه خویش بازگردد و خود را به اداره‌ی اطلاعات معرفی نماید.

اداره‌ی اطلاعات سرپل‌ذهاب مقرر کرده است که حیدر الیاسی باید تا هنگام بازگشت فرزندش، هر هفتە یک بار بە این ادارە مراجعە کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید