خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مجروح شدن محیط بان منطقه حفاظت شده کویر

مجروح شدن محیط بان منطقه حفاظت شده کویر

خبرگزاری هرانا – محیط بان منطقه حفاظت شده کویر در جریان درگیری با شکارچیان جبیر مجروح شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران، شب دوشنبه، چهار موتورسیکلت با استفاده از تاریکی شب و قصد شکار غیرمجاز جبیر وارد منطقه حفاظت شده کویر شدند.

رئیس منطقه حفاظت شده کویر در این باره گفت: “به محض اطلاع از موضوع به همراه گروهی از محیط بانان عازم محدوده مورد نظر شده و مسیر متخلفین را مسدود نمودیم”.

محمودرضا خسروی اظهار داشت: “پس از نزدیک شدن موتورسیکلت ها جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدیم اما راکبین موتورها بدون توجه به فرمان ایست مامورین متواری شدند”.

محیط بانان نیز به تعقیب متخلفین پرداخته و با شلیک تیر هوایی سعی نمودند متخلفین را متوقف کنند.

شکارچیان غیرمجاز پس از مدتی تعقیب و گریز یکی پس از دیگری موتورسیکلت ها را رها نموده و با پای پیاده در تاریکی شب اقدام به فرار نمودند.

در این بین یکی از متخلفین به سمت مامورین حمله ور شده و یکی از مامورین به نام محیط بانان حسین حسام را با ضربه چوب از ناحیه سر مجروح نموده و متواری گردید.

در جریان تعقیب و گریز و درگیری دو شکارچی متخلف دستگیر شده و چهار موتورسیکلت متعلق به متخلفین نیز توسط نیروهای محیط زیست توقیف شده است.

متخلفین دستگیر شده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و سایر متهمین متواری به خصوص ضارب محیط بان نیز شناسایی و به دادسرا احضار خواهند شد.

این گروه از متخلفین به منظور شکار جبیر به روش تعقیب با موتورسیکلت وارد منطقه شده بودند.

عده ای از متخلفین در شیوه ای بی رحمانه بوسیله موتورسیکلت در دشت به تعقیب گونه های دشتزی همچون آهو و جبیر می پردازند. جبیر و و آهو پس از مدتی بر اثر دویدن زیاد و خستگی مفرط قادر به حرکت نبوده و در این زمان جانور خسته توسط متخلفین کشته شده و یا بصورت زنده به مکانی دیگر منتقل می شود.

حتی در صورت زنده گیری نیز آهو و جبیر به دلیل استرس و دوندگی بسیار زیاد دچار پارگی و خونریزی اندام داخلی از جمله طحال و ریه شده و پس از مدت کوتاهی از بین می رود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید