خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  جلوگیری از بدنیا آمدن ۹۹۷ نوزاد معلول

جلوگیری از بدنیا آمدن ۹۹۷ نوزاد معلول

خبرگزاری هرانا – رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت که با اجرای طرح مشاوره ژنتیکی از تولد ۹۹۷ کودک معلول در کشور جلوگیری شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، براتی روز گذشته در مراسم افتتاح پایگاه سلامت اجتماعی وحدت اردبیل یکی از اولویت‌های اساسی سازمان بهزیستی کشور را ارائه مشاورژه ژنتیکی اعلام کرد و گفت: “ارائه طرح مشاوره ژنتیکی اقدام خوبی در راستای کاهش معلولیتها در کشور است که این امر در بین زوجهایی که قصد ازدواج دارند انجام می‌شود”.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در سطح کشور ۳۰۰ پایگاه سلامتی اجتماعی فعال هستند افزود: “با توجه به طرح هایی که درسطح ملی در حال اجراست به خصوص در مناطق و سکونت های غیر رسمی و حاشیه ای, سازمان بهزیستی توسعه پایگاهها را در دستور کارخود داده تا از این طریق بتواند از ظرفیت معلولین نیز استفاده بکند”.

براتی از اجرای طرح غربالگری‌شنوایی در نوزادان ۳ تا ۵ ساله و پیش‌دبستانی‌ها در کشورهم خبر داد و گفت: “اجرای این طرح‌ها در راستای پیشگیری از ناشنوایی مهم بوده ‌که به طور متناوب در استان اردبیل هم در حال انجام است”.

وی با بیان اینکه برای کاهش استرس در استانهای کشور مرکز خدمات روانشناسی راه‌اندازی شده است افزود: “فردا در شهرستان پارس آباد نیز مرکز تی سی برای درمان دراز مدت معتادان افتتاح خواهد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید