خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های دینی, اقلیت های ملی  >  سرنوشت نامعلوم شهروند اهوازی پس از بازداشت

سرنوشت نامعلوم شهروند اهوازی پس از بازداشت

خبرگزاری هرانا – سید موسی موسوی (محمدی رئوف)، شهروند اهوازی حدود ۲۵ روز قبل توسط نیروهای امنیتی در این شهر دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شد. علیرغم گذشت زمان و پیگیری های مستمر خانواده، تاکنون خبری از سرنوشت این شهروند خوزستانی بدست نیامده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هفته آخر تیرماه ۹۶ نیروهای امنیتی در شهر اهواز سید موسی موسوی (محمدی رئوف) را در محل کار خود در این شهر بازداشت کردند.

منزل آقای موسوی که از شهروندان عرب و سنی مذهب است پس از بازداشت ایشان مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت. گفته می شود این نیروها علاوه بر ضبط لوازمی همچون تلفن همراه، کتاب و غیره حتی “تبلت” فرزند خردسال آقای موسوی را نیز توقیف کردند.

نیروهای امنیتی مراجعه کننده در زمان بازداشت یا تفتیش منزل حاضر به ارائه حکم قضایی به ساکنان منزل نشدند.

در هفته های پس از بازداشت سید موسی موسوی، خانواده وی در طلب کسب خبری از سرنوشت او برآمدند. آنها مراجعات مکرری به نهادهای امنیتی و قضایی داشتند که به نتیجه خاصی منتهی نشد.

در روزهای اخیر نهایتا ستاد خبری اداره اطلاعات در پاسخ به پیگیری های مستمر خانواده موسوی به آنان گفته است این زندانی توسط آنان بازداشت نشده با اینحال در روزهای اخیر به آن نهاد تحویل داده شده و پرونده ای مفتوح در شعبه ۱۳ دادگاه انقلاب این شهر دارد.

علیرغم ادعای پرسنل ستاد خبری وزارت اطلاعات، شعبه ۱۳ دادگاه انقلاب اهواز نیز پیگیری های خانواده این زندانی را بی پاسخ گذاشته است.

یک منبع مطلع در مورد موسی موسوی به گزارشگر هرانا گفت “خانواده سید موسی موسوی صرفا درخواست تماس تلفنی یا ملاقات او را در گام نخست دارند تا نسبت به سلامت او و بخصوص عدم اعمال فشار بر او به قصد اخذ اقاریر غیرواقعی کسب اطمینان کنند.”

این منبع نزدیک به آقای موسوی همچنین گفت “آقای موسوی متاهل و دارای دو فرزند است. ایشان تقریبا هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۹ شب مشغول کار هستند و فردی نیستند که به فعالیت خاص یا سابقه قبلی شهره باشند برای همین اساس بازداشت ایشان برای اطرافیانشان جای تعجب دارد.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید