خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  معاون وزیر ورزش: شجاعی و حاج صفی از تیم ملی محروم شدند

معاون وزیر ورزش: شجاعی و حاج صفی از تیم ملی محروم شدند

خبرگزاری هرانا – محمدرضا داورزنی معاون وزیر ورزش گفت که “به دلیل اینکه شجاعی و حاج صفی خط قرمز نظام را زیر پا گذاشتند دیگر جایی در تیم ملی فوتبال ایران ندارند”. آقای داورزنی افزود “هیچکس حق ندارد خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران را رد کند”. بر اساس سیاست رسمی جمهوری اسلامی پس از انقلاب، ورزشکاران ایرانی حق ندارند مقابل حریفان اسرائیلی به میدان بروند. امری که به مثابه دستوری و سیاسی کردن ورزش تلقی می شود و اجرای آن بارها ورزشکاران و تیم‌های ملی را در آستانه تعلیق و محرومیت قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صداوسیما، محمدرضا داورزنی بیان کرد: “در ۳۸ سال گذشته هیچکدام از ورزشکاران ما در صحنه های مهم حتی المپیک حاضر نبودند مقابل ورزشکاران اسرائیلی به میدان مسابقه بروند و اتفاق اخیر در شرایطی رخ داد که ما بارها با تهدیدهای کمیته بین المللی المپیک مواجه شده بودیم”.

داورزنی افزود: “با این شرایط طبیعی است که فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی آن تصمیم جدی درباره آینده این دوبازیکن فوتبال بگیرد اما در حال حاضر به طور قطع مسعود شجاعی و احسان حاج صفی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت نخواهند شد زیرا آنها خط قرمزها را زیر پا گذاشتند”.

وی درباره اینکه کی روش چه واکنشی به دعوت نشدن از این دو بازیکن به تیم ملی فوتبال دارد گفت: “مراجع تصمصیم گیری به این موضوع نظام جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال هستند، نه آقای کارلوس کی روش. هرچند که این سرمربی پرتغالی برای فوتبال کشورمان زحمت کشیده که در جای خود ارزشمند بوده اما این اتفاقی که افتاده زیرپا گذاشتن خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران است”.

وی در پایان تهدید کرد: “هیچکس حق ندارد خط قرمز نظام جمهوری اسلامی ایران را رد کند”.

بر اساس سیاست رسمی جمهوری اسلامی پس از انقلاب، ورزشکاران ایرانی حق ندارند مقابل حریفان اسرائیلی به میدان بروند. امری که به مثابه دستوری و سیاسی کردن ورزش تلقی می شود و اجرای آن بارها ورزشکاران و تیم‌های ملی را در آستانه تعلیق و محرومیت قرار داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید