خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان, کودکان  >  کمالی پور: کودکان با حضور در مهدهای کودک زندان زنان به طور ضمنی خشونت را می‌آموزند

کمالی پور: کودکان با حضور در مهدهای کودک زندان زنان به طور ضمنی خشونت را می‌آموزند

خبرگزاری هرانا – یحیی کمالی پور عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ایجاد مهدهای کودک در زندان زنان سلامت جامعه را تهدید می‌کند، گفت که با این اقدام کودکان در زندان خشونت را از همان ابتدا یاد می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خانه ملت، درباره راه اندازی مهدهای کودک در زندان های زنان برای نگهداری از فرزندان، افزود: “واقعیت آن است که اگرچه باید مسیری فراهم شود تا زنان در کنار فرزندانشان باشند اما بدون شک ایجاد مهدهای کودک در زندان زنان بهترین راهکار نیست”.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: “ذهن کودک همه چیز را ثبت و ضبط می کند نگهداری کودک در محیط زندان سبب خواهد شد تا کودک از همان ابتدا فضای منفی زندان را در ذهن خود ثبت کند”.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: “اثر حضور کودک در مهدهای کودک زندان بر روحیه او نمی تواند قابل جبران باشد و حتی ممکن است آینده کودک را نیز به خطر بیاندازد”.

وی یادآور شد: “کودک باید از همان ابتدا عدم خشونت و رافت و مهربانی را بیاموزد اما آنچه که در محیط زندان مشاهده می کند فضای منفی است که بر روح کودک آسیب وارد می کند”.

کمالی پور تاکید کرد: “به نظر می رسد اگر کودکان در فضای آرام به دور از والدین خود باشند به مراتب بهتر از آن است که در محیط زندان کنار والدین خود به سر ببرند”.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: “ایجاد مهدهای کودک در زندان زنان نمی تواند در جهت سالم سازی جامعه و آینده کودکان تاثیر بسزایی داشته باشد و باید اقدامات پیشگیرانه ای به کار گرفت تا زنان کمتر وارد محیط زندان شده و محیط آرامی را برای فرزندان خود در منزل فراهم کنند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید