خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اظهار نگرانی عفو بین الملل از عدم ارائه خدمات مناسب پزشکی به محصورین

اظهار نگرانی عفو بین الملل از عدم ارائه خدمات مناسب پزشکی به محصورین

خبرگزاری هرانا – سازمان عفو بین الملل درباره عدم ارائه خدمات مناسب پزشکی به مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد که در حصر خانگی به سر می برند اظهار نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ماگدلنا مغربی، معاون خاورمیانه و شمال آفریقا عفو بین املل در واکنش به گزارش‌های بستری شدن مهدی کروبی رهبر مخالفان و کاندیدای ریاست جمهوری پیشین ایران در روزهای اخیر گفت:

گزارش‌های مربوط به وخامت سلامت مهدى کروبى در پی وقفه‌های عمدی و بی‌رحمانه‌ در روند درمان او توسط مأموران اطلاعاتی عمیقا نگران کننده است. او شش سال گذشته از عمر خود را همراه با دیگر رهبر جنبش اعتراضی موسوم به جنبش سبز میرحسین موسوى و همسرش زهرا رهنورد در حصر خانگى خودسرانه بدون حکم قضایى‌، اتهام یا محاکمه به سر برده است. سلب آزادی از آنها به این شکل ناعادلانه نشانگر عدم وجود هرگونه رواداری سیاسی از سوی مقامات ایران نسبت به مخالفان سیاسى است.

مقامات ایران باید به بی عدالتی علیه مهدى کروبى و همچنین میرحسین موسوی و زهرا رهنورد پایان داده و اطمینان حاصل کنند که تا زمان آزادی کامل، هر سه نفر به تمام مراقبت‌هاى لازم پزشکى دسترسى داشته باشند.

مهدی کروبی از رهبران محصور برای دومین بار در هفته گذشته در پی پایین بودن ضربان قلب به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در تهران منتقل شده است. خانواده میرحسین موسوی هم از نامساعد بودن حال عمومی او در هفته‌های گذشته خبر داده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید