خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶, 21st of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۱۰ ساعت ۱۴:۱۷:۱۷

    خانه  > فرهنگی  >  معاون پارلمانی وزارت فرهنگ: قوه قضاییه مستقلا در زمینه‌ لغو کنسرت‌ها اقدام می‌کند

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ: قوه قضاییه مستقلا در زمینه‌ لغو کنسرت‌ها اقدام می‌کند

خبرگزاری هرانا – معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به لغو کنسرت‌ها انتقاد کرد و افزود “در حالیکه دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کار قوای دیگر دخالت نمی‌کنند، قوه قضاییه مستقلا در زمینه‌ لغو کنسرت‌ها اقدام می‌کند”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از جماران، معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار پاسخگویی قوه قضاییه در خصوص لغو کنسرت‌‎های مجوزدار شد.

هادی حسینی درباره لغو کنسرت اخیر شهرام و حافظ ناظری در قوچان توسط دادستانی خراسان رضوی، گفت: “قوه قضاییه باید پاسخگو باشد که بر اساس کدام قانون وارد عمل می‌شود و مجوزهای وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی را لغو می‌کند”.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به این رویکرد انتقاد کرد و افزود: “در حالیکه دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کار قوای دیگر دخالت نمی‌کنند، قوه قضاییه مستقلا در زمینه‌ لغو کنسرت‌ها اقدام می‌کند”.

وی با بیان اینکه وزارت فرهنگ به وظیفه خود در زمینه صدور مجوز برای برگزاری کنسرت عمل می‌کند، یادآور شد: “بررسی و ممیزی‌های وزارتخانه در خصوص اشعار، خواننده و زمان برگزاری یک کنسرت است و اگر در این موارد مشکلی وجود نداشته باشد، مجوز آن صادر می‌شود”.

حسینی با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه کنسرت‌ها کاملا قانونی عمل می‌کند و بر اساس قانون تصمیم‌گیرنده نهایی در این حوزه است، افزود: “باید دید که قوه قضاییه به کدام محمل قانونی برای لغو مجوز یک ارگان رسمی دولتی استناد می‌کند”.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزار نشدن کنسرت در مشهد به دلیل وجود حریم رضوی، گفت: “قوچان مشهد نیست و نباید با اعمال نظرهای سلیقه‌ای مشهد دوم ساخت؛ اما دادستانی خراسان رضوی وارد عمل شده و کنسرت اخیر را لغو کرده است لذا این مسئله باید از دادستانی خراسان رضوی سوال شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید