خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶, 25th of May 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ساعت ۱۶:۳۴:۵۸

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین در سقز تلفات گرفت

انفجار مین در سقز تلفات گرفت

خبرگزاری هرانا – یکی از نیروهای واحد پاکسازی گروه مین روبی در جریان فعالیت در پایگاه متروکه آلوده به مین زمان جنگ در روستای ‘سرتکلتو’ دست چپ و چشم راستش را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، محسن رجبی، بخشدار سرشیو سقز در تشریح این خبر گفت: “بر اثر این حادثه یکی دیگر از مین روبان هم از ناحیه صورت دچار آسیب شد که هر ۲ نفر در بیمارستان امام خمینی بستری شده اند”.

وی اضافه کرد: “روند پاکسازی پایگاه های متروکه آلوده به مین باقی مانده از دوران جنگ هم اکنون در تعدادی از روستاها از جمله ‘سرتلکتو’ و ‘جوشن’ در حال انجام است”.

وی اظهار کرد: “متاسفانه سالانه تعدادی از مین روبان و مردم منطقه بر اثر انفجار مین و اشیای باقی مانده از دوران جنگ هشت ساله دچار حادثه می شوند که بهار امسال انفجار مین در جاده سرشیو در مسیر روستای جوشن در نزدیکی پایگاه ‘به رده قاورمه’، منجر به قطع پای راست یک شهروند سقزی شد”.

رجبی ادامه داد: “مین هایی که زیر خاک کار گذاشته شده بر اثر فرسایش خاک ناشی از بارندگی، جابجا می شود که با وجود پاکسازی مین های به جامانده، احتمال خطر انفجار وجود دارد که از اهالی روستا و مردم شهر خواستاریم از ورود به داخل پایگاه های متروکه، خودداری کنند”.

به گفته علی اکبر ورمقانی، فرماندار سقز هم کمیته ای در این شهرستان به پرونده های خسارت جانی ناشی از انفجار مین و بقایای ناشی از جنگ می پردازد و در این راستا نهایت کمک را در حق آسیب دیدگان به عمل می آورد که پس از طی تشریفات قانونی و تایید کمیته های استانی و ملی، با آسیب دیدگان همانند جانبازان دفاع مقدس برخورد می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید